XIV Międzynarodowy Festiwal Fantastyki

Autor: Krzyś-Miś Redaktor: Krzyś-Miś

Dodane: 23-01-2007 10:20 ()


W dniach 21 - 24 czerwca 2007 roku odbędzie się tradycyjnie w Nidzicy XIV Międzynarodowy Festiwal Fantastyki. A oto Raport No 1, przekazany nam przez organizatorów:

 

Ekskluzywnie i luksusowo!!!

 

Termin już wiadomy, opłata akredytacyjna wzrasta o 5 zł (nie podwyższaliśmy jej od 2000 roku). Kwaterunek w nowym miejscu, chcemy wam bowiem pokazać najpiękniejsze miejsca Warmii. A teraz główna atrakcja - goście:

 • Brian W. Aldiss z Anglii - gwiazda pierwszoligowa, jeden z najsłynniejszych pisarzy SF, na jego przyjazd wznowimy „Cieplarnię"

 • Frantisek Novotny z Czech - jego kapitalną dylogię „Walhalla" wydamy wiosną.

 • H.L. Oldi - duet z Ukrainy, ich nowa powieść „Droga miecza" w maju

 • Thomas Mielke z Niemiec - będzie „Świątynia w Awinionie" i „Attyla"

Wszyscy potwierdzili chęć przyjazdu, chociaż w przypadku Aldissa wiele zależy od zdrowia pisarza - ma ponad 80 lat. Ale bądźmy dobrej myśli.

 

Z polskich autorów swój przyjazd zapowiedzieli:

Andrzej Sapkowski,

Jarosław Grzędowicz,

Lech Jęczmyk,

Maja Lidia Kossakowska,

Marek Oramus,

Jacek Komuda,

to dopiero początek listy.

Wielu pojawi się zapewne, jak co roku zresztą, jako szeregowi uczestnicy imprezy. To też świadczy o renomie festiwalu.

 

Z polskimi autorami odbędzie się na pewno feta z okazji wydania WIZJI ALTERNATYWNYCH #6, do której to antologii już selekcjonowane są teksty i zapowiada się naprawdę bardzo dobrze. A Wojtek Sedeńko dobiera tę antologię już 17 lat! Będzie co powspominać.

Inne punkty programu, oprócz spotkań, paneli, sesji autografów, polecania książek przez samych pisarzy:

 • występ muzyczny - grupa folkowa, jeszcze się nie zdecydowaliśmy na zespół

 • przedstawienie teatralne - tu trwają rozmowy,

 • konkurs strojów - temat dowolny,

 • wernisaż wystawy malarstwa - tym razem prace Tomasza Marońskiego i Anity Zofii Siudy. Wiele sobie obiecujemy po tej wystawie, bo prace będą naprawdę wspaniałe, a dla nas frajda, że wciąż możemy zaprezentować nowe twarze. Grafików na festiwalu zresztą nie zabraknie, będą wszyscy artyści wykonujący okładki na nasze książki.

 • Antykwariat

 • Księgarnia - tylko na festiwalu prezentujemy naprawdę pełną ofertę księgarni „Solaris", na Polconach i innych konwentach jest ona - z przyczyn technicznych - zawsze uboższa.

 • Przegląd filmowy - tu szykujemy parę niespodzianek.

 • Nagroda SFINKS 2007 - już po raz trzynasty. Kupon załączamy.

Wielką atrakcją jest też samo miejsce festiwalu - zamek komturów Zakonu Krzyżackiego w Nidzicy - w jego salach i na dziedzińcach odbywa się większość imprez (oprócz ogniska i biesiady.

 

 

POLIGON V2

24-27 czerwca 2007

 

 

Dla wszystkich chętnych organizujemy minikonwencik, będący kontynuacją festiwalu. Na Poligonie przez kilka dni biesiadujemy, odpoczywamy i gawędzimy o fantastyce - jest okazja do bardziej prywatnego poznania się z wieloma autorami.

NOCLEGI I KOSZTY - TYM RAZEM BARDZIEJ LUKSUSOWO

Noclegi festiwalowe są oddalone od zamku nidzickiego, wybieramy na nie jeden ze wspaniałych ośrodków wczasowych Warmii, chcąc w ten sposób pokazać piękno naszych lasów i jezior, a jednocześnie zapewnić wyjątkową atmosferę - bo gdzież się lepiej odpoczywa, jak nie na łonie przyrody i nad wodą? Uczestników dowożą autokary festiwalowe. Jest to pewne utrudnienie, ale autobusy są „rozśpiewane".

Jednym z trzech najpiękniejszych jezior na Warmii jest Pluszne (poza tym Kośno i Łańskie) i to nad nim postanowiliśmy zorganizować kwaterę nocną, biesiadę i ognicho. Miejsce oddalone jest 35 km od Nidzicy, a więc na granicy zasięgu - za to jedzie się drogą krajową, więc szybko. Postanowiliśmy też dać Wam trochę luksusu i wynajęliśmy ośrodek rządowy, dawniej należący do KC PZPR. Prawdziwa legenda ośrodków rządowych - Mierki.

Ceny są wyższe, ale i tak udało nam się zbić je maksymalnie - wystarczy że porównacie z cenami, jakie mają oni na stronie internetowej. Ale za to warunki wszyscy będą mieli nadzwyczaj wygodne, wszystkie pokoje z pełnym węzłem sanitarnym, większość ma saloniki oprócz sypialń. Ośrodek ma kryty basen, gabinety odnowy, boiska, strzelnice i czego tam sobie jeszcze zapragniecie. A otoczenie... palce lizać!!! Oto koszt tegorocznego festiwalu:

135 zł wpisowe od osoby (powyżej lat 16) - obejmuje akredytację, autokar festiwalowy, biesiadę nad jeziorem w sobotę, w piątek wyżerkę na grillu, w czwartek kiełbachę na ognisku, programy, znaczki i gadgety. Kto był, ten wie, że wyżera u nas znakomita i w bród - Thomas Mielke nazywa nasz Festiwal kulinarnym konwentem.

150 zł hotel (3 doby), dla chętnych śniadania full wypas w cenie 11,20 od osoby. Jest to w sumie o 40 zł drożej niż w poprzednich latach, ale ośrodek jest z wyższej półki. Możecie zresztą porównać ich normalne ceny na stronie: http://www.kormoran.gov.pl/

REZERWUJEMY MIEJSCA TYLKO PRZEZ WPŁATY!!!

Całość - to warunek ośrodka - musi przejść przez Fundację, oni nie będą wystawiali oddzielnych rachunków, traktują nas jako grupę. Proszę więc wziąć to pod uwagę i wpłacać 285 zł od osoby (bez śniadań) lub 318,60 (ze śniadaniami) na konto Fundacji z dopiskiem Festiwal Fantastyki - DAROWIZNA. Konto Fundacji „Solaris":

22 1240 1590 1111 0010 0898 6288

 


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...