Krakon 2007 - kolejne informacje

Autor: Krzyś-Miś Redaktor: Krzyś-Miś

Dodane: 17-01-2007 11:29 ()


Od 25 do 28 stycznia trwać będzie XV Krakon, czyli zlot miłośników fantastyki i gier. Tegoroczny konwent odbędzie się podobnie jak rok temu w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 7 w Krakowie przy ulicy Złoty Róg 30.

 

 

Krakowski konwent jest jednym z najbardziej znanych polskich zlotów. Jak co roku organizatorzy przygotowali dla uczestników szereg atrakcji. Tegoroczna edycja organizowana jest pod hasłem Kolory Magii, przewodni pratchettowsko – potterowski klimat imprezy nie będzie jednak całkowicie jej determinował.

Wśród zaproszonych pisarzy znajdują się między innymi: Marek S. Huberath – znany krakowski autor będzie miał swoje spotkanie autorskie, oraz prelekcję; Andrzej Pilipiuk – twórca m.in. znanego i lubianego Jakuba Wędrowycza bimbrownika i amatora egzorcystę; Piotr W. Cholewa – jeden z najlepszych polskich tłumaczy, dzięki któremu książki Terrego Pratchetta czyta się w naszym rodzimym języku tak dobrze.

Spotkać będzie można Aleksandrę Janusz, Jakuba Ćwieka i Łukasza Orbitowskiego.

 

Przygotowano prelekcje oraz konkursy i warsztaty. Z ciekawszych wymienić można spotkania poświęcone grom fabularnym (RPG) na temat budowania scenariuszy heroicznych, odgrywaniu postaci, różnych aspektach magii prezentowanych w systemach rpg, poznać będzie można japoński świat mitycznych stworzeń, zakochani i poszukujący miłości znajdą coś dla siebie na spotkaniu o miłosnych właściwościach przypisywanym różnym roślinom oraz o starożytnej magii miłosnej. Ci których interesuje bardziej namacalna historia, posłuchać będą mogli np. o historii bomby atomowej. Wśród konkursów znajdą się: o Harrym Potterze, wiedzy o Gwiezdnych Wojnach, zakręcony konkurs Monty Pythonowski, oraz wiele innych.

 

To tylko namiastka programu.

 

Firma Cenega zaprezentuje grę Warhammer: Mark of Chaos. Odbędzie się również turniej sieciowy z atrakcyjnymi nagrodami.

 

Dla tych, którzy wolą konsole Microsoft zaprezentuje możliwości konsoli Xbox 360. W programie między innymi: prezentacja możliwości konsoli, pokaz gry Oblivion wraz z dodatkiem Knights of the Nine, Hexic, Contra, Geometry Wars Evolved, FarCry Instincts Predator  i innych, oraz możliwość samodzielnego wypróbowania konsoli.

 

Dla miłośników gier karcianych i planszowych przygotowano kilka turniejów m.in. Magic: the Gathering, nowej gry karcianej World of Warcraft, oraz planszowej wersji Warcrafta.

 

Stratedzy chcący poprowadzić swoje fantastyczne armie do walki będą mogli wziąć udział w turnieju figurowych gier bitewnych takich jak np. Confrontation.

 

Ponadto uczestniczyć będzie można w szeregu spotkań przygotowanych przez twórców komórkowej gry zespołowej Xyber Mech. Rozgrywka toczy się na ekranach telefonów komórkowych a przeciwnikami są żywi gracze.

 

Ponadto przez 24 godziny otwarta będzie sala z grami planszowymi. Z bogatego zbioru (między innymi World of Warcraft, Warcraft, Osadnicy z Catanu, Gra o Tron, Cytadela, Bonaparte) będzie można bezpłatnie wypożyczyć dowolną pozycję i zagrać. Ci którzy dopiero chcą się nauczyć grać będą mogli skorzystać z pomocy osób obsługujących salę.

 

Jak widać w programie znajdzie się zarówno coś dla młodszych jaki i dla starszych, będzie można posłuchać zarówno o fikcji jak i o wydarzeniach historycznych. Wygrać atrakcyjne nagrody i poznać ciekawych ludzi.

 

Dziać się będzie dużo. Kto, będąc w Krakowie w czasie konwentu, nie odwiedzi go,  na pewno będzie żałować. Nie zastanawiajcie się więc i przekroczcie progi Krakonu.  

 


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...