"Czarodziejski statek" już w księgarniach

Autor: Paragon Redaktor: Krzyś-Miś

Dodane: 16-01-2007 10:05 ()


W księgarniach na terenie całego kraju pojawił się pierwszy tom trylogii "Kupcy i ich żywostatki" Robin Hobb, zatytułowany "Czarodziejski statek".

 

Cykl opowiada rozpaczliwej walce o czarodziejską "Vivacię", jaką stoczy jedna z rodzin należących do grupy Pierwszych Kupców z pozbawionym skrupułów pirackim kapitanem. Walka to okrutna i desperacka, ale jej zwycięzca będzie kontrolował coś więcej niż tylko los i majątek jednej rodziny.

Miasto Wolnego Handlu to centrum egzotycznego handlu, a także siedziba kupieckiej arystokracji słynącej ze swoich rzadkich i niezwykłych, wyrzeźbionych z czarodrzewu żaglowców, które w magiczny sposób, zmieniają się w żywe istoty. Żywostatki dochowują wierności swoim kapitanom, a ich uczuciowa więź stanowi o sukcesie handlowców z Miasta Wolnego Handlu.

 

Trylogia "Kupcy i ich żywostatki" odkrywa mroczny sekret pochodzenia Złocistego Błazna, tajemniczej postaci jaką czytelnicy spotkali w pierwszych dwóch trylogiach Robin Hobb - "Złotoskóry' oraz "Skrytobójca".

 

Kolejne tomy serii będą ukazywały się, co miesiąc: w lutym kontynuacja "Czarodziejskiego statku", w marcu i kwietniu "Szalony statek", a w maju i czerwcu "Statek Przeznaczenia".

 

 

 

Źródło: MAG


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...