Kira Izmajłowa "Mag Niezależny Flossia Naren cz.2" - recenzja

Autor: Mol Książkowy Redaktor: Kilm

Dodane: 19-12-2011 18:44 ()


Czy czytaliście książkę o WolhnieRednej (Zawód : Wiedźma Olga Gromyko, Wyd. Fabryka Słów)? Może jesteście jej fanami? Jeżeli tak,  to książka Mag niezależny Flossia Naren cz.2 również  przypadnie wam do gustu. Te dwie kobiety są mają wiele wspólnego. Są wredne, odważne i silniejsze niż niektórzy mężczyźni. Łączą je też bardzo podobne przygody, w których ktoś czyha na ich życie. Mimo tego, każda przygoda jest odmiennie skonstruowana, ma swoje zagadki i problemy. Flossia od samego początku zadziwia tym, że jest kobietą o wielu cechach męskich, chociażby nie przepada za pięknymi sukniami, w które stroją się damy dworu. Jej ukochanym ubraniem są spodnie i luźna koszula. Ma w sobie dość arogancji, jest pyszna, pewna siebie, a przy tym wszystkim zabawna. Postać tę jest łatwo pokochać dzięki jej podejściu do życia - jedyna w swoim rodzaju, rzadko stosuje się do reguł, wręcz uwielbia je łamać. Jest wręcz doskonała w tym co robi, ale zna swoją cenę. Jej usługi są drogie, jednakże król bardzo ceni jej umiejętności  i nie wyobraża sobie, żeby państwo rozwiązywało swoje problemy z magią bez niej.

 

W drugim tomie Flossia Naren rozwiązuje kilka mało znaczących zagadek, a ciągle wraca do wydarzeń z poprzedniej części. Ktoś poluje na jej życie i na każdym kroku natrafia na jakieś wskazówki, które naprowadzają ją na złoczyńcę. Wszystkie znaki na ziemi wskazują, że Arastenowi grozi niebezpieczeństwo, a stoi za tym sam Naor. Czy Flossia da radę pokonać czarownika? Czy przeżyje tę walkę i zacznie wieść spokojne życie? Czy pomoc jej dziadka, który również jest magiem i słabego porucznika, z którym ma romans, wystarczą aby z Arastenu nie zostały tylko ruiny? Te i inne pytania znajdują swoją odpowiedź w treści książki.

 

Pani Izmajłowa posługuję się świetnym stylem pisania. Prowadzi czytelnika przez swoją opowieść w taki sposób, że trudno odgadnąć co będzie się działo dalej. Autorka wprowadza nas w najbardziej ekscytujące momenty za pomocą przerywnika w postaci zabawnej sytuacji lub dialogu, a wątek romantyczny dodaje tej powieści charakterystycznego smaczku. Flossia jest jedną z mniej spotykanych w literaturze bohaterek. Obecnie powieści przepełnione są wampirami, wilkołakami i innymi “łakami”. Dzięki temu, że autorka wykreowała postać dość nietypowego maga, możemy zachwycać się literaturą z najwyższej półki, a nie literaturą pokroju Stephenie Meyer lub Phyllis Christine Cast. 

 

Książka kończy się w sposób bardzo zaskakujący i daje nam nadzieję na dalszy ciąg opowieści o Flossie.  Jak większość pozycji z literatury rosyjskiej i wydanych przez Fabrykę Słów, książka mnie nie zawiodła i poleciłabym ją każdemu wielbicielowi fantastyki. Wiek nie ma znaczenia.

Korekta: Kilm

 

Tytuł: Mag niezależny Flossia Naren. Część II

Tytuł oryginalny: Случай из практики

Cykl: Mag niezależny Flossia Naren

Tom: 2

Autor: Kira Izmajłowa

Tłumaczenie: Marina Makareyskava

Wydawca: Fabryka Słów

Data wydania: 29 lipca 2011

Liczba stron: 608

ISBN-13: 978-83-7574-310-4

Oprawa: miękka

Format: 12,5×19,5 cm

Cena: 45,90 zł

 

Dziękujemy Wydawnictwu Fabryka Słów za przesłanie egzemplarza do recenzji.

 

Powiązane artykuły:

Kira Izmajłowa "Wyższa magia" - recenzja


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...