Gadżety wujka Selekcji cz. 4

Autor: Michał "Selekcja" Świerad Redaktor: Siman

Dodane: 15-01-2007 05:25 ()


KUCHENKA MSR – XGK

Dobre żarcie na środku pustyni - to jest to! Wspominałem już o tym w poprzednim artykule, nie? Ale zawsze w terenie pojawiają się kłopoty z jego przyrządzaniem, często nie ma drewna do ogniska, a nawet jak jest, to rozpalanie ognia i gotowanie na nim długo trwa. Dobrze jest wtedy mieć przy sobie porządną kuchenkę np. taką jak ta. Spala każde możliwe paliwo płynne: olej napędowy, benzynę zwykłą i lotniczą, gaz ziemny, etanol, alkohol etylowy i co tylko jeszcze znajdziesz. Sam palnik waży jakieś 400 gram, ale do tego dochodzi waga butli. Tę ostatnią można znaleźć w różnych rozmiarach, ale najczęściej ma pojemność 1 litra. Taka butla wystarcza na ugotowanie około trzydziestu posiłków dla jednej osoby. Oczywiście mam na myśli podgrzanie gotowych puszek czy tym podobnych wynalazków, a nie np. ugotowanie od podstaw surowego mięsa, bo to trwa znacznie dłużej i zużywa mnóstwo paliwa. Więc przygotuj sobie wszystko przed podróżą, zapakuj kuchenkę, a potem w kilka minut będziesz miał ciepłe żarcie, którego pozazdroszczą ci kumple wpieprzający szczury obok.

  • Cena: 15 Gambli

  • Dostępność: 40 %

 

ŁADOWARKA SŁONECZNA

Sprzęt elektroniczny jest fajny. Z noktowizorem, celownikiem laserowym, licznikiem Geigera czy wykrywaczem ruchu żyje się łatwiej, prawda? Prawda, ale nawet jak trafisz na jakiś działający, pobawisz się nim parę dni, a potem zostaniesz z kupą niepotrzebnego żelastwa, bo niby gdzie znajdziesz na środku pustyni dobre baterie? Dlatego zawczasu zaopatrz się w komplet akumulatorków do zasilania swojej elektroniki i tę ładowarkę. Jest mała i skuteczna. Równocześnie pozwala ładować do 4 baterii AA i trwa to 10 do 14 godzin w zależności od stopnia nasłonecznienia. Niestety za małe wymiary się płaci. Jeśli trafi się okres pochmurnej pogody masz problem, jeśli masz sprzęt który potrzebuje baterii innych niż AA to masz cholernie wielki problem. Oczywiście na to też są sposoby, ale o tym opowiem ci przy innej okazji.

  • Cena: 40 Gambli

  • Dostępność: 10 %

 

LIFELINE

Wyobraź sobie głupią sytuację. Dostałeś kulkę i właśnie leżysz jedną ręką trzymając flaki, żeby Ci nie wypłynęły, a drugą machasz do kumpli schowanych za ścianą, żeby Cię ratowali. Możesz sobie machać do śmierci i drzeć ryja ile wlezie, ale jeśli mają chociaż trochę oleju w głowie, żaden z nich nie wyskoczy pod ostrzał żeby cię ratować. Właśnie wtedy docenisz to, że masz ze sobą Lifeline. System składa się z niewielkiej kieszeni zawierającej 20 metrów cienkiej, ale wytrzymałej linki oraz dwóch karabińczyków. Gdy zostaniesz postrzelony, odczepiasz kieszeń i rzucasz w kierunku swoich kolegów ukrytych za osłoną. Jeden karabińczyk przymocowany jest do kamizelki albo pasa, a drugi znajduje się w rzucanej kieszeni, dzięki czemu jest właściwie obciążona i może być rzucona dalej. Kumple znajdujący się za osłoną mogą cię wciągnąć w bezpieczne miejsce, nie narażając swojego tyłka na szwank.

  • Cena: 50 gambli

  • Dostępność: 10 %

 

KAMIZELKA SZTURMOWA

[obrazek 24as, wyrownaj=prawo, duzy=24al,


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...