Alternatywa dla J.K. Rowling

Autor: Paragon Redaktor: Krzyś-Miś

Dodane: 12-01-2007 15:06 ()


23-letnia studentka dziennikarstwa z Chile - Franciska Solar wydała swoją debiutancką powieść - "La Septima M" ("Siódme M"), będącą pierwszą częścią cyklu.

I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie pewien fakt. Otóż autorka ta wcześniej była twórcą alternatywnej - szóstej części przygód Harry`ego Pottera, którą zatytułowała "HP & the Decline of the High Elves", którą napisała niejako w proteście przeciwko linni fabularnej, jaką zaproponowała Joan Rowling w dalszych częściach cyklu, szczególnie w części piątej - "HP i Zakon Feniksa". Powieść Solar, opublikowana w sieci, spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem; wielu czytelnikom utwór podobał się bardziej niż "HP i Książę Półkrwi".

Biorąc pod uwagę ten fakt, wydawnictwo Random House postanowiło zaproponować Chilijce współpracę i tak powstało "Siódme M". Książka miała premierę podczas ostatnich targów książki we Frankfurcie (Niemcy) i opowiada o serii tajemniczych samobójstw wśród młodych ludzi w fikcyjnej społeczności Puerto Fake. W założeniach nie ma to być jednak dzieło naśladujące cykl Rowling, lecz w pełni oryginalny utwór.

Nie wiadomo kiedy i czy książka zostanie wydana w Polsce, jednak prawdopodobnie kilka wydawnictw już negocjuje w tej sprawie. Miejmy nadzieję, że powieść pojawi się w naszym języku już niedługo, podobnie jak alternatywny. szósty tom przygód młodego czarodzieja.

 

Źródło: www.onet.pl


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...