Rebis - zapowiedzi fantastyczne

Autor: Siman Redaktor: Siman

Dodane: 12-01-2007 14:48 ()


Na styczeń i luty Dom Wydawniczy Rebis zapowiedział dwie książkowe nowości fantastyczne.

 

Pierwszym z nich, zapowiedzianym na 16 stycznia, jest Fantom - dziesiąty tom bestsellerowego cyklu fantasy "Miecz prawdy" Terry'ego Goodkinda.

Sytuacja w Nowym Świecie pogarsza się dramatycznie. Dowodzone przez Jaganga wojska Imperialnego Ładu prą na północ, by zdobyć ostatni punkt oporu, Pałac Ludu w D’Harze. Siostry Mroku, rzuciwszy czar chainfire i uprowadziwszy Kahlan, usiłują posiąść moc szkatuł Ordena i przywołać Opiekuna. W świecie, w którym zanika skażona przez demony magia, Richard musi walczyć na kilku frontach naraz. Tymczasem w odległym Tamarang, w uroczej grocie, wiedźma Six kreśli dłońmi swej wiernej służki przerażający rysunek. W jego centrum znajduje się Richard Rahl...

 

 

Natomiast 13 lutego ukaże się IV część „Kronik wampirów” Anne Rice, zatytułowana Opowieść o złodzieju ciał.

Lestat poluje na Florydzie na seryjnego zabójcę znanego jako Dusiciel z Zaułków. Niespodziewanie na jego drodze staje Raglan James i składa mu kuszącą propozycję. Książę wampirów odda mu swe ciało, w zamian zaś otrzyma ciało śmiertelnika i szansę powrotu między zwykłych ludzi. Lestat, wbrew radom Louisa, zgadza się. Wkrótce odkrywa, że nie jest w stanie znieść przemiany, jednak Raglan James, złodziej ciał, nie dotrzymuje umowy i znika z jego dotychczasową powłoką. Opuszczony przez przyjaciół Lestat musi sam szukać rozwiązania.

 

 

Oprócz tego pojawiła się informacja o premierze kolejnych części "Kronik Wampirów": Krwawej Kantyczki (kwiecień) i Wampira Armanta (czerwiec).

 

Źródło: Dom Wydawniczy Rebis


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...