Uważaj, czego pragniesz... - zapowiedź "Nevermore - Kruk"

Autor: Wydawnictwo Jaguar Redaktor: Kilm

Dodane: 14-09-2011 16:14 ()


 

Autor: Kelly Creagh

Tytuł: Nevermore - Kruk

Tytuł oryginału: Nevermore

Wydawca: Wydawnictwo Jaguar

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski

ISBN: 978-83-7686-065-7

Stron: ok. 520

Premiera: 9 listopada 2011

Cena: 39,90 zł

 

Piosenka Kasi Podhorskiej z zespołem BatstaB promująca książkę Nevermore - Kruk.

 

 

Jeśli sądzisz, że w gatunku romansu paranormalnego nie można wymyślić czegoś zaskakującego, zmierz się z „Nevermore – Kruk”! Pierwszy paranormal romance z naprawdę gotyckim twistem. Nie tylko dla nastolatek!

 

 

 

Uważaj, czego pragniesz... Możesz to otrzymać!

 

Kapitan szkolnej drużyny cheerleaderek, Isobel Lanley, jest przerażona, gdy nauczyciel każe jej pracować nad projektem z literatury w parze z Varenem Nethersem. Jakby mało było tego, że dzień oddania pracy zbiega się w czasie z najważniejszym meczem szkolnej drużyny, Isobel musi spędzać swój czas w towarzystwie jednego z najbardziej antypatycznych i nielubianych facetów w szkole. Co więcej – sardoniczny, obojętny i zdecydowanie trudny w obsłudze Varen, nie kryje, że nie ma najmniejszej ochoty wziąć na siebie pracy Isobel.

Dopiero gdy Isobel, wiedziona niezdrową ciekawością, zagląda do notatnika Varena i odkrywa w nim dziwne zapiski oraz niepokojące szkice, postanawia, że jednak zmusi się do współpracy z dziwacznym gotem.

Ciekawość to, jak wiadomo, pierwszy stopień do piekła.

Isobel szybko zaczyna szukać wymówek, by tylko spędzać czas z Varenem. Odsuwa się od przyjaciół i zrywa z autorytarnym chłopakiem, narażając się na szkolną ekskomunikę. Dziewczyna, niczym ćma do płomienia, lgnie do dziwnego świata Nethersa – świata, w którym ożywają koszmarne historie Edgara Allana Poego...

Zafascynowana Varenem i jego fantasmagoryczną rzeczywistością, Isobel odkrywa, że sny, podobnie jak słowa, mają wielką moc, a największym zagrożeniem dla człowieka, jest on sam. Czy uda się jej ocalić Varena przed cieniami, które on sam powołał do życia?

 

 

Z recenzji czytelników:

 

Jillian, GoodReads.com

Skończyłam czytać tę książkę na początku października, zaraz po jej premierze – wystarczy powiedzieć, że jeszcze przez dwa miesiące trzymałam ją na nocny stoliku, żeby wracać do moich ukochanych scen.

 

Alexa, GoodReads.com

O.M.G. Taka była moja reakcja. Może trochę przesadziłam, bo zaczęłam czytać tę książkę, nie wiedząc, że to paranormal – streszczenie z okładki wyleciało mi z głowy. Podoba mi się, w jaki sposób autorka pisze – lektura przypomina oglądanie filmu. Ponieważ nie zorientowałam się, że Creagh planuje trylogię, czytając modliłam się – Boże, błagam, niech tylko będzie kontynuacja!

 

Kim, GoodReads.com

Nie mam 17 lat, mam 27. Nie umiem pisać recenzji. Chciałabym móc napisać recenzję fioletowym tuszem, żeby pokazać, jak bardzo kocham tę książkę! I Varena!

 

Rae, GoodReads.com

I.LOVED.IT. Serio, mam obsesję na punkcie tej książki. Proszę – ma 543 strony, zaczęłam wczoraj o 18:30, skończyłam dzisiaj o 11:47.

 

MRSJ, GoodReads.com

Varen... Powtarzam sobie to imię. Żebyśmy się zrozumieli – nie  czczę gotów (Marilyn Manson – nie dzięki!), ale Varen... Varen ma osobowość, jest unikalny, jedyny w swoim rodzaju. Serce mi wali, ilekroć o nim czytam.

 

 

 


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...