Letnia Konferencja CD Projekt RED - sprawozdanie

Autor: Paweł "Ivan" Iwanowicz Redaktor: Ivan

Dodane: 02-06-2011 22:43 ()


Letnia Konferencja CD Projekt RED  rozpoczęła się wzmianką o ponad 400 tysiącach sprzedanych egzemplarzy „Wiedźmina 2" - i to wszystko w przeciągu pierwszego tygodnia.

 

Po krótkim, acz treściwym wprowadzeniu, przedstawiciele studia ogłosili, iż jutro, to jest 3 czerwca ukaże się drugi patch (wersja 1.2), który ma wprowadzić ponad 50 ulepszeń, w tym lepszy balans rozgrywki, usprawniony import zapisanych stanów gry z pierwszej części czy też możliwość przypisania wszystkich funkcji poszczególnym klawiszom. Kompletny changelog ma być dostępny jeszcze dzisiaj na oficjalnej stronie gry.

Istotną kwestią było to, iż nadchodzący patch będzie zwierał wszystkie 7 DLC, które były dostępne podczas premiery w różnych punktach sprzedaży i podczas różnych okazji. Oprócz tego zapowiedziane zostało nowe DLC (Barbers and Coffeuses), które wprowadzi do rozgrywki fryzjera. Dzięki tej postaci Geralt będzie mógł zmienić kształt swojej fryzury na pięć różnych stylów, w tym klasyczny, znany z poprzedniej odsłony.

Wisienką na torcie była zapowiedź „Wiedźmina 2" na konsolę X360. Gra w niezmienionej w stosunku do PeCetowej wersji trafić ma do sklepów już pod koniec tego roku. W związku z tym poruszony został również temat ponownej współpracy REDów ze studiem Platige Image oraz Tomaszem Bagińskim. Jak się okazało, miało to związek z zaprezentowanym teaserem do konsolowej edycji przygód białowłosego, który obejrzeć możecie w tym miejscu.

Twórcy potwierdzili również, że na E3 będzie dostępna wersja demo nowego portu gry, jednakże tylko dla wybranych osób i po wcześniejszym skontaktowaniem się z przedstawicielami.

Zapowiedź edycji konsolowej nie była zbytnim zaskoczeniem, ponieważ większość osób spodziewała się takiej informacji już wcześniej. Jednakże trzeba przyznać, że dość szybki czas premiery (przypomnijmy: końcówka tego roku) jest wyjątkowo miłą informacją. Na pewno też ucieszą się wszyscy, którzy zgrzytali zębami z powodu "kucyka" Geralta. Nowa funkcjonalność związana z postacią fryzjera to coś w sam raz dla nich.


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...