Przedpremierowe uruchomienie Wiedźmina 2 wielką wtopą? [AKTUALIZACJA]

Autor: Ivan Redaktor: Ivan

Dodane: 16-05-2011 09:29 ()


Każdy posiadacz Edycji Kolekcjonerskiej drugiej części przygód Geralta miał mieć możliwość uruchomienia gry na dzień przed jej premierą. Tak niestety się nie stało.

 

Każdy, kto zakupił EK Wiedźmina 2 miał, oprócz zawartych w niej bonusów, mieć także możliwość uruchomienia gry dzień przed jej oficjalną premierą, czyli 15 maja o godzinie 00:01. Ogromne było zdziwienie, gdy o godzinie 23:55 CD Projekt RED na oficjalnej stronie gry wystosował następującą informację:

 

------------------------------------------------------------------

Proces instalacji i aktywacji gry Wiedźmin 2, to przede wszystkim połączenie z serwerami secuROM w celu sprawdzenia oryginalności kopii. Oprócz tego jednak, opcjonalnie każdy gracz może zarejestrować grę, pobrać DLC (zarówno te dostępne w pudełkowych wersjach oraz specjalną darmową przygodę „Kłopoty z Trollem", przygotowaną specjalnie na premierę gry) lub dodatkowe pakiety językowe.

Ponieważ bardzo nam zależy na tym, aby system rejestracji i aktywacji wszędzie działał tak samo i każdy z Was mógł w pełni cieszyć się grą, odblokowanie kluczy Edycji Kolekcjonerskiej może się opóźnić. Wina za to leży po naszej stronie, przepraszamy wszystkich fanów. Jednocześnie zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, abyście mogli uruchomić swoje Edycje Kolekcjonerskie Wiedźmina 2 jeszcze dziś w nocy. Naszym absolutnym priorytetem jest, aby Wasza przygoda w świecie Wiedźmina 2 rozpoczęła się jak najszybciej i nie przestaniemy pracować dopóki rejestracja i aktywacja nie zacznie w pełni działać.

Na wszystkie pytania odpowiadamy na bieżąco na naszej stronie www.thewitcher.com, oraz pod adresem e-mailowym pomocy technicznej: tw2support@thewitcher.com.

------------------------------------------------------------------

 

Stało się jasne, że "wyróżnieni fani" za szybko sobie nie pograją. Oczywiście jak zwykle w takiej sytuacji odezwały się liczne głosy - część z nich była mocno krytyczna, inne zaś były próbą zrozumienia i wybaczenia twórcom tego błędu.

Oczekiwanie przez kolejną godzinę nie dało żadnego rezultatu, co spowodowało, że część graczy postanowiła dać sobie spokój i udała się na spoczynek. Ci wytrwalsi jednak czuwali całą noc, śledząc kolejne doniesienia na facebookowym profilu CD Projektu. Niestety, ich wysiłki i wierność nie zostały wynagrodzone. O godzinie 7:50 pojawił się następujący wpis:

 

------------------------------------------------------------------

CD Projekt

Przepraszamy wszystkich, którzy czekają całą noc (i ranek). Bynajmniej nie chcemy powiedzieć że się poddajemy - wręcz przeciwnie, jesteśmy coraz bliżej celu.Obiecujemy też wyciągnąć wnioski na przyszłość.

------------------------------------------------------------------

 

A dwadzieścia minut później kolejny, informujący o rozwiązaniu problemu, ale niosący ze sobą pewną dodatkową informację, która całkowicie rozbroiła społeczność:

 

------------------------------------------------------------------

CD Projekt

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wytrwali. Ponownie przepraszamy. Odblokowywanie serwerów uaktualnień właśnie ruszyło. Ponieważ jest ich dużo i są rozsiane po całym świecie - proces musi potrwać. Zaczął się kilka minut temu, a dla niektórych użytkowników może potrwać nawet do dwóch godzin.Jeszcze raz dzięki! Jeszcze raz sory!

------------------------------------------------------------------

 

Złośliwi twierdzili, że te wspomniane 2 godziny to tylko próba kupienia sobie czasu (wszak godzinę po rozwiązaniu problemu nie zgłosiła się żadna osoba, która mogłaby aktywować grę, ponadto możliwości rejestracji czy zalogowania się na stronie gry nadal nie było i na chwilę obecną nie jest to możliwe).

Pozostaje tylko jedno ważne pytanie - czemu nie przeprowadzono wcześniej testu serwerów i nie wykryto problemu? Jeśli informacja o opóźnieniu aktywacji pojawiła się o godzinie 23:55, to oznacza, że albo o problemie było wiadomo wcześniej, ale twórcy liczyli, że zdążą go jeszcze naprawić, albo wszystko sprawdzono dosłownie na ostatnią chwilę.

Miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie CD Projekt rzuci trochę więcej światła na tę sprawę.

 

[AKTUALIZACJA]

Na oficjalnej stronie gry pojawił się dodatkowo poniższy komunikat:

 

------------------------------------------------------------------

Z przyczyn technicznych tymczasowo niemożliwe będzie zalogowanie się do konta powiązanego z pierwszą grą Wiedźmin. Prosimy o utworzenie nowego konta. Sytuacja wkrótce zostanie rozwiązana za pomocą opcji połączenia ze sobą kont. Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

------------------------------------------------------------------

 

16 maja zapisze się jako czarny dzień dla zespołu CD Projekt RED.

 

[AKTUALIZACJA 2]

CD Projekt opublikował wyjaśnienie całej sprawy:

 

------------------------------------------------------------------

Informujemy, że wszyscy posiadacze Edycji Kolekcjonerskiej Wiedźmina 2 mogą już aktywować i zarejestrować grę.Wszystkie niedogodności związane z uruchomieniem gry zostały usunięte. Opóźnienie wyniknęło z błędu w mechanizmie odpowiedzialnym za automatyczną aktywację gry. Ze względu na złożoność całego systemu (kilkanaście serwerów rozproszonych na całym świecie) naprawienie nawet drobnego błędu oraz ponowne przetestowanie poprawności działania procesu zajęło nam kilkanaście godzin. Zapewniamy, że sam błąd nie był związany z kodem gry, ani zabezpieczeniem SecuROM. Zdajemy sobie sprawę, że występuje jeszcze problem z aktywowaniem niektórych kodów DLC. Zapewniamy, że intensywnie pracujemy nad jego rozwiązaniem i będziemy na bieżąco informować o postępie prac.

Cały zespół CD Projekt RED i CD Projekt bardzo przeprasza wszystkich posiadaczy Edycji Kolekcjonerskiej, którzy nie mogli wcześniej aktywować gry. Dla wszystkich posiadaczy Edycji Kolekcjonerskiej, którzy mieli problem z aktywacją gry wyprodukujemy unikalny wiedźmiński upominek. Więcej szczegółów podamy już w najbliższym czasie.

------------------------------------------------------------------

 

Co do samego upominku, będą to koszulki ze specjalnymi nadrukami. Więcej na ten temat możecie znaleźć w tym miejscu.


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...