Zapraszamy na Copernicon

Autor: Robert Czekański Redaktor: S_p_i_d_e_r

Dodane: 20-07-2010 12:30 ()


{obrazek http://www.copernicon.pl/local--files/promuj-nas/banner.png} Jak już wiadomo, Copernicon 2010 odbędzie się w dniach 15-17 października w Toruniu. Dziś chcemy Wam zaprezentować kilka najnowszych wieści z przygotowań do tej imprezy. Oto one...

Festiwal Gier i Fantastyki "Copernicon 2010" zyskał nowych patronów medialnych. Do wcześniejszych: Nowej Fantastyki, Dragonfans i Torronto.pl dołączyły serwisy: Paradoks, Kulturalny Toruń, OrbiToruń - miejski portal społecznościowy oraz serwis gier wideo Polygamia. Pełną listę obecnie nas patronujących serwisów znajdziecie na tej stronie.

Nie myślcie sobie, że korzystamy z wakacyjnej aury i okresu wyjazdów… chcielibyśmy :) Nie mogąc jednak korzystać obecnie z dobrodziejstw pory roku robimy co możemy by Copernicon 2010 był udanym i niezapomnianym wydarzeniem! Oto garść informacji o tym co się zmieniło od ostatnich newsów. Na stronie poświęconej blokowi larpowemu znajdziecie informacje o trzech nowych wydarzeniach: "Po prostu Miss", "Po trzeciej stronie lustra", "Shadows of Toruń: Początek" - to nie są zwykłe LARPy, to nie są zwykli prowadzący, to są WYDARZENIA. Do nich dorzucamy garść nowych prelekcji: "Angelologia", "Dlaczego kochamy X-MEN?" oraz dla miłośników heraldyki "A zawołania Napiwko, czyli rzecz o heraldyce a rodów wywodzeniu". Jest nam także niezwykle miło poinformować, że do grona festiwalowych gości dołączył Krzysztof "Shaman" Chmielewski - teoretyk larpowy, autor szeregu publikacji za zakresu live-action role playing. Praktyk - wyróżniony m.in. na Worldconie 2006 w Los Angeles i Euroconie 2005 w Glasgow. Pracujemy też oczywiście nad zaproszeniami kolejnych gości, o postępach będziemy sukcesywnie informować.

Co więcej? Na naszej stronie ogłoszony został i właśnie ruszył konkurs literacki - konkurs na opowiadanie napisane w konwencji "Twierdzy Toruń", w którym główną nagrodą jest publikacja tego opowiadania w festiwalowym informatorze. Warto zapoznać się z regulaminem konkursu i zasiąść do pisania - zapraszamy! Na stronie poświęconej konkursom znajdziecie też informacje o konkursie organizowanym wraz z konwentem Tygodniówka 2010 - Konkurs na najlepszą relację z Tygodniówki 2010 i Coperniconu 2010. Lada dzień wrzucimy też szczegółowe informacje i regulamin organizowanego na Festiwalu turnieju "Mistrz Twierdzy Toruń", który ma wyłonić najlepszego MG tej imprezy.

Prelekcje, goście, konkursy... to nie wszystko. Właśnie pojawiły się też pierwsze informacje na temat organizowanej w ramach "Coperniconu 2010" Gry Miejskiej. Wszelkie informacje na jej temat znajdziecie na poświęconej jej stronie. Będą one sukcesywnie uzupełniane i rozbudowywane. Warto to wydarzenie śledzić i wziąć w nim następnie udział.

Wszystkich Was serdecznie zapraszamy do odwiedzin naszej witryny oraz dostępnego z jej poziomu forum. Na wszelkie pytania, uwagi i sugestie chętnie odpowiemy. Witryna jest w ciągłej rozbudowie, praktycznie każdego dnia zachodzą na niej jakieś zmiany, pojawiają się nowe informacje.

Do zobaczenia w Toruniu!

 

 

Serwis Paradoks jest patronem medialnym Coperniconu.

 


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...