Biogram Pawła Kłudkiewicza

Autor: Egmont Redaktor: Motyl

Dodane: 23-04-2010 22:20 ()


Podczas Festiwalu Komiksowa Warszawa odbędzie się spotkanie z Pawłem Kłudkiewiczem, autorem komiksu "Miś Misza".

Paweł „Pawka” Kłudkiewicz urodził się w 1978 roku Warszawie. Jest z wykształcenia architektem, pracuje jako rysownik i ilustrator. Pierwsze komiksy zaczął rysować w wieku 26 lat, debiutował zaś w Antologii Piłkarskiej (Kultura Gniewu – 2005). Współpracował m.in. z Focusem, Lampą i portalem Babaryba.pl. Jego prace były prezentowane na wystawie podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksowego w Łodzi oraz na wystawach indywidualnych w Warszawie i Olsztynie. Mieszka i pracuje w Warszawie. Jest globalnym patriotą, miłośnikiem backpackingu ze szczególnym uwzględnieniem Azji.

Miś Misza jest jego pierwszym komiksem. Świat w nim przedstawiony to mieszanka klimatu cyberpunk, historii spod znaku Agenta 007 oraz uwielbienia autora dla klasycznego francuskiego komiksu spod znaku Asteriksa czy Valeriana.

Przyjmijmy, że dzieje świata to jeden rok. Około kwietnia pojawiają się pierwsze rośliny. Szesnastego grudnia – dinozaury. A dziesięć dni później, 26 grudnia, pterodaktyle i spółka schodzą z areny dziejów. Potem jest parę dni spokoju, a zaledwie dwie minuty przed północą na scenę wkracza człowiek. Przedstawiona historia ma miejsce zaledwie parę sekund przed końcem roku, czyli końcem świata.

Dwie minuty sławy, które przypadły ludzkości, właśnie mijają. Mamy rok 2107. Świat został opanowany przez wielkie korporacje, inżynierię genetyczną, mutacje międzygatunkowe i reality-show na śmierć i życie. Powszechne stały się choroby popromienne, azotany w wodzie pitnej, ulepszacze do pieczywa oraz aromaty i smaki identyczne z naturalnymi.

Cały świat opanowały zamęt i wariactwo.

Czy rzeczywiście cały? Temu szaleństwu nie poddało się przecież jeszcze kilka szarych komórek w głowie pewnego osobnika. Gdzieś w pustynnej Eurabii, w rezerwacie dla nosicieli genów, siedzi w zamknięciu Miś Misza – ostatnia nadzieja dla tej planety. Wielka nadzieja kudłatych…

 

Spotkanie z Pawłem Kłudkiewiczem podczas Festiwalu Komiksowa Warszawa odbędzie się w niedzielę (25.04.2010) o godzinie 13.00 w Centralnym Basenie Artystycznym, przy ul. Konopnickiej 6, zapraszamy!


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...