"Sky Doll" i "Czyściec" - przykładowe plansze

Autor: Egmont Redaktor: Motyl

Dodane: 13-02-2010 11:32 ()


Prezentujemy okładki i plansze albumów "Sky Doll" i "Czyściec", które ukażą się nakładem wydawnictwa Egmont 22 lutego 2010 roku. Serwis Paradoks objął oba tytuły patronatem.

 

Tytuł: "Sky Doll"

Scenariusz: Alessandro Barbucci, Barbara

Canepa

Rysunek: Alessandro Barbucci, Barbara Canepa

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski

Wydawca: Egmont

Data publikacji: 22.02.2010

Liczba stron: 144

Format: 190x260 mm

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Druk: kolor

Cena: 53 zł

 

Na planecie Papathea, rządzonej przez zdegenerowaną papieżycę Ludwikę, żyje Noa, jedna z wielu obdarzonych częściową świadomością lalek Sky Doll. Stworzenia tego rodzaju służą zaspokajaniu przyziemnych potrzeb mężczyzn. Tymczasem w Noi budzi się świadomość całkowita i chęć wyrwania się z rąk właściciela. Udaje się jej ukryć na statku kosmicznych dyplomatów. Ma nadzieję, że na innej planecie będzie mogła żyć spokojnie jako wolna istota. Niestety, niewłaściwie wybrała statek i wplątała się w niebezpieczną misję szpiegowską, która odmieni oblicze tej części wszechświata.

W zbiorczym albumie polskiego wydania zostały zamieszczone trzy pierwsze tomy cyklu: Żółte Miasto, Aqua i Białe Miasto.

 

Przykładowe plansze:

 

Tytuł: "Czyściec"

Scenariusz: Christophe Chabouté

Rysunek: Christophe Chabouté

Tłumaczenie: Maria Mosiewicz

Wydawca: Egmont

Data publikacji: 22.02.2010

Liczba stron: 192

Format: 215x290 mm

Oprawa: twarda

Papier: kredowy

Druk: kolor

Cena: 99 zł

 

Czyściec to drugi, po Henri Désiré Landru, wydany w Polsce album wielokrotnie nagradzanego alzackiego scenarzysty i rysownika, Christophe'a Chabouté.

Bohater komiksu, Benjamin Tartouche, to człowiek sukcesu. Prowadzi własne studio graficzne, ma mnóstwo zleceń, dostaje w spadku wielki dom. Nagle los się od niego odwraca: pożar pochłania jego majątek, bank odbiera mu kartę kredytową, ubezpieczyciel zwleka z wypłatą odszkodowania. Benjamin ląduje na ulicy, na śmietniku życia...Chabouté ukazał miałkość i ulotność egzystencji przeciętnego współczesnego człowieka i zręcznie połączył intrygującą opowieść obyczajową z elementami nadprzyrodzonymi i sensacyjnymi...

 

Przykładowe plansze:

 

 

  

 


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...