Drukarka, która drukuje... jedzenie

Autor: S_p_i_d_e_r Redaktor: S_p_i_d_e_r

Dodane: 03-02-2010 20:39 ()


Warstwa po warstwie "głowica drukująca" drukarki żywnościowej Cornucopia układa jedzenie. Zgodnie z przepisem miesza składniki, które za pomocą systemu przewodów są doprowadzane z pojemników w górnej części urządzenia.

Zarówno system drukowania, jak i płyta u spodu potrafią podgrzewać albo schładzać jedzenie. W ten sposób można tworzyć kompozycje, które były niemożliwe do zrealizowania przy dotychczasowej technice. Poza tym użytkownik ma bezpośrednią kontrolę nad składem, jakością, wartością odżywczą i walorami smakowymi każdego posiłku.

Cornucopia to na razie jedynie idea. Drukarka żywności to projekt, który specjaliści z MIT uruchomili w maju 2009 roku. Jego fundamentem jest technologia stosowana w drukarkach 3D, którą już od lat wykorzystuje się w sferze konstrukcyjnej do tworzenia trójwymiarowych prototypów. Naukowcy z MIT pracują obecnie nad interfejsem i kontrolerami dla drukarki Cornucopia. Osoby znające łacinę mogą się domyślić, jakie wielkie nadzieje specjaliści z zespołu Fluid Interface Group pokładają w projekcie Cornucopia: Digital Gastronomy – cornu copiae oznacza mityczny róg obfitości.

 

Źródło: wp.pl


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...