„Underworld: Evolution" - recenzja

Autor: Paweł "Ivan" Iwanowicz Redaktor: Neratin

Dodane: 16-11-2006 10:14 ()


 

Underworld: Evolution jest kontynuacją przygód pięknej wampirzycy Seleny (w tej roli niezmiennie Kate Beckinsale) oraz jej przyjaciela - abominacji Michaela. Historia opowiedziana w drugiej części Underworldu nadal nawiązuje do walki pomiędzy Wampirami a Lykanami. Tym razem jednak ze snu budzi się Pierwszy Wampir – Marcus, który chce uwolnić swojego brata-wilkołaka Williama.

Tak pokrótce przedstawia się historia niniejszego filmu (więcej nie zdradzę, żeby wam nie spoilerować). O ile akcja pierwszej części toczyła się wśród miejskich aglomeracji pełnych ludzi, samochodów etc., o tyle w drugiej odsłonie dane nam będzie podziwiać lasy, góry oraz ruiny zamku (plus statek jako przystawka). Taka „zmiana tła” nie wyszła filmu na dobre. Większość osób, która z dużym zainteresowaniem oglądała pierwszą część Underworldu to zapewne fanatycy „Wampira: Maskarady”. Toteż niekoniecznie przypadnie im do gustu styl najnowszej odsłony. Film jest momentami nudny; w żaden sposób nie zaskakuje, ani nie porywa.

Walki wyglądają efektownie, ale co z tego jeżeli są nudne? W pierwszej części było widać tą hierarchię wśród Wampirów, całą złożoność Klanu. W drugiej części postawiono na typowe rozwiązanie „samotna bohaterka ratuje świat / kraj / miasto / własny ogródek – niepotrzebne skreślić”. Efekty specjalne są na standardowym obecnie poziomie w kinie rozrywkowym. Nie zaskakują niczym nowym, ale też nie są odwalone na chama. Tutaj autorom efektów specjalnych należy się plus za postać Marcusa czy też Williama (chociaż ten ostatni wygląda jakby go żywcem wzięli z planu filmowego „Dog Soldiers”).

Tak naprawdę o Underworld: Evolution nie ma specjalnie co pisać. Fanatycy i tak to obejrzę, natomiast reszta może sobie odpuścić – i tak pierwsza część jest lepsza...

Moja ocena: 5/10

 

Underworld: Evolution

reżyseria Len Wiseman

scenariusz Danny McBride, Len Wiseman

zdjęcia Simon Duggan

muzyka Marco Beltrami

 

OBSADA:

Kate Beckinsale: Selene

Scott Speedman: Michael Corvin

Tony Curran: Marcus

Derek Jacobi: Corvinus

Bill Nighy: Viktor

Steven Mackintosh: Tanis

Shane Brolly: Kraven

Brian Steele: William

Zita Görög: Amelia

Scott McElroy: Soren

John Mann: Samuel

Michael Sheen: Lucian

Sophia Myles: Erika

Richard Cetrone: Pierce

Mike Mukatis: Taylor


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...