"Miecz nieśmiertelnego" tom 17 - recenzja

Autor: Dominika Malecka Redaktor: Motyl

Dodane: 02-09-2009 10:20 ()


 

Mówiąc, że ktoś wpadł w paszczę lwa mamy zazwyczaj na myśli śmiertelną pułapkę, sytuację bez wyjścia, z której próżno szukać ratunku. Co jednak, kiedy ofiara celowo przebywa w obozie wroga, aby móc przyjrzeć się bliżej jego planom i metodom działania? Obserwuje cierpliwie swojego przeciwnika, aby później uderzyć na niego ze zdwojoną siłą.

Manji dzięki klątwie jest nieśmiertelny, co nie znaczy, że nie odczuwa bólu i cierpienia po tysiąckroć. Jego przeciwnicy mają poważny problem, który spędza im sen z powiek, nie mogą go zabić. Jednak nie wszyscy postrzegają nieśmiertelność bohatera jako rodzaj pokuty za grzechy. Wieczne życie, młodość, niepokonana i niezniszczalna armia wojowników, którzy mogą regenerować swoje rany w nieskończoność. Taki pomysł zrodził się w głowie Habakiego.

W siedemnastym tomie Manji  nadal przebywa w rękach szalonego naukowca – Burando, który niczym niemiecki doktor Mengele przeprowadza eksperymenty medyczne nad więźniami. Dokonuje operacji kończyn, pragnąc w ten sposób przeszczepić zdolność nieśmiertelności Manjiego na inne osoby. Skutek zazwyczaj jest taki sam - zgon obiektów badań. Tymczasem Rin i Doa wciąż poszukują śladów, które mogłyby doprowadzić je do Manjiego. Na drodze swej wędrówki kobiety napotykają coraz więcej zmasakrowanych ciał, co otrzymuje je w przekonaniu, że chłopak musi być już gdzieś nieopodal. Czy uda im się wyrwać go z rąk szaleńców?

Armia nieśmiertelnych wojowników to mrzonka, po którą sięgają despoci i ludzie pragnący siłą zdobyć władzę. W imię przerośniętego ego, bzdurnych ideałów starają się nie tylko posiąść jej jak najwięcej, ale także z czasem samemu zostać nieśmiertelnym, praktycznie bogiem.

Siedemnasty tom mangi mocno przedłuża wątek z Burando. W głowie Manjiego rodzi się plan ucieczki, niestety jego realizacja trwa zbyt długo, przez co historia zaczyna powoli nudzić. Motywy postępowania Habakiego, jak i doktora są znane. Nie wiadomo co planuje Manji, przedłużając swoją katorgę. Nie stara się przerwać niehumanitarnych i okrutnych eksperymentów, które nie różnią się niczym od egzekucji. Konkluzji tej historii możemy się spodziewać w kolejnym tomie serii. 

 

Tytuł: "Miecz nieśmiertelnego" tom 17

Scenariusz: Hiroaki Samura

Rysunek: Hiroaki Samura

Tłumaczenie: Cezary Komorowicz

Wydawca: Egmont

Data wydania: 10 sierpnia 2009

Liczba stron: 248

Format: 115x185 mm

Oprawa: miękka

Papier: matowy

Druk: cz.-b.

Cena: 19 zł


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...