ALIASCON 2006

Autor: Motyl Redaktor: Motyl

Dodane: 09-11-2006 10:09 ()


     W dniach 24-25 listopada we Wrocławiu odbędzie Aliascon, trzecia edycja Festiwalu Narracji Obrazkowej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nota organizatora:

 

    Tegoroczne spotkanie znacznie wykracza poza ramy komiksu drukowanego. Oprócz profesjonalnych wykładów analizujących komiks i jego historię, które przeprowadzą goście z USA, pojawią się też pokazy filmowe. Wśród nich będzie miejsce na kinowe adaptacje, animacje oraz, po raz pierwszy w Polsce, przegląd filmów realizowanych przez amatorów, których niewielkie budżety wcale nie ograniczają wyobraźni - FilmFanFestiwal. Wielu reżyserów debiutowało kręcąc swoje pierwsze filmy domową kamerą i pokazując je na lokalnych festiwalach, a niewiele później zajmowali się już kinowymi superprodukcjami.

 

    Najważniejszą częścią festiwalu wciąż pozostają jednak spotkania z autorami komiksów. Podczas trwania imprezy odbędą się dwie premiery. Ukaże się pierwszy zeszyt "Komisarza Żbika", wnuka słynnego kapitana, a przy tej okazji odbędzie się spotkanie z rysownikami serii - Michałem Śledzińskim i Bogusławem Polchem, oraz komiks przygotowany wyłącznie na nasz festiwal - specjalna edycja komiksu "Kij Bij" Roberta Adlera i Tobiasza Piątkowskiego. Wielkim wydarzeniem będzie też przedpremierowy pokaz drugiej części nagrodzonego we Francji albumu Esencja o kolejnym przebiegłym dochodzeniu detektywa Ottona pt. "Romantyzm".

 

     Oprócz tego odbędą się liczne spotkania, wystawy i konkursy, a wraz z biurem promocji miasta Wrocławia ogłosimy specjalny konkurs na krótki komiks Wrocławiu. Towarzyszący nam wydawcy, wyjątkowo dla naszych gości, przedstawią swą ofertę po znacznie obniżonych cenach.

Szczegółowy program całej imprezy można znaleźć pod tym linkiem: Aliascon2006.

 

Źródło: www.komiks.gildia.pl/.

 


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...