40 lat z Thorgalem

Autor: Egmont Redaktor: Motyl

Dodane: 12-10-2017 22:43 ()


Trzy nowe albumy – dwa komiksowe i jeden artbook, konkursy literacki i graficzny, wspomnienia osób znanych i fanów, anegdoty o twórcach najbardziej popularnej komiksowej serii fantasy w Polsce i jednej z najsłynniejszych w Europie oraz wiele innych atrakcji związanych z obchodami 40 rocznicy opublikowania pierwszej przygody Thorgala – to plany na październik, listopad i grudzień 2017 r.

Partnerami Egmontu w świętowaniu komiksowej czterdziestki są Antyradio, „Nowa Fantastyka” i „Playboy”, które na swoich łamach będą głosić thorgalomanię w wielu różnych formach audio i wizualnych. „Nowa Fantastyka” już rozpoczęła celebrowanie rocznicy pojawienia się Gwiezdnego Dziecka na Ziemi ogłaszając dwa thorgalowe konkursy: literacki i graficzny.

Uwaga! Termin nadsyłania prac na obydwa konkursy mija 15 października, czyli trzeba się naprawdę pospieszyć!Z okazji okrągłych urodzin Zdradzonej czarodziejki „Nowa Fantastyka” szykuje też specjalne atrakcje w listopadowym wydaniu: thorgalową okładkę i okolicznościowy artykuł.

Miłośnicy przygód ciemnowłosego wikinga będą mogli cieszyć się urodzinami świata swojego ulubionego bohatera nie tylko w listopadzie, kiedy ukaże się piąty album z serii „Thorgal: Młodzieńcze lata” zatytułowany Slivia, ale również w grudniu, bo na ten miesiąc planowane są aż dwie premiery: siódmy album z serii „Thorgal: Kriss de Valnor” – Góra Czasu (więcej o nowych albumach) oraz ArtBook Thorgal.Pomysł na kultową serię o Thorgalu narodził się w 1976 r. podczas spotkania belgijskiego scenarzysty Jeana Van Hamme’a i polskiego rysownika Grzegorza Rosińskiego. Pierwszy odcinek sagi, która liczy dziś kilkadziesiąt tomów, kilka pobocznych serii i została przetłumaczona na ponad 40 języków, ukazał się w 1977 r. w magazynie „Tintin”, a rok później polscy czytelnicy mogli przeczytać o konflikcie Thorgala Aegirssona z królem wikingów Gandalfem Szalonym w magazynie „Relax”. Wersja albumowa Zdradzonej czarodziejki miała premierę w 1980 r.


comments powered by Disqus