Największy budżet w historii polskiego kina

Autor: Krzyś-Miś Redaktor: Krzyś-Miś

Dodane: 09-10-2006 09:13 ()


Polski przedsiębiorca - Mariusz Białek zamierza wyprodukować najdroższy film w historii polskiej kinematografii. Budżet ma wynieść ponad 120 mln zł. Roboczy tytuł projektu brzmi: "Victoria".

 

Obraz ma opowiadać o bitwie pod Wiedniem w 1683 roku, kiedy to dowodzone przez Jana III Sobieskiego wojska chrześciajan rozgromiły tureckie zastępy Kara Mustafy.

 

120 mln zł to jedynie koszty realizacji, do których mają dojść honoraria artystów. Wśród nich mają znaleźć się największe gwiazdy światowego kina.

 

Scenariusz jest już gotowy,  a jego autorem jest Cezary Harasimowicz, autor fabuł takich obrazów jak: "Wróżby kumaka", "Bandyta", czy "300 mil do nieba".

 

Białek, który zadebiutował ostatnio jako producent "Sztuczek" Andrzeja Jakimowskiego, nawiązał już współpracę z warszawską Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Sam projekt złożył w Ministerstwie Kultury i w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej.

 

Prowadzone są rozmowy z melem Gibsonem na temat zagrania przez słynnego aktora głównej roli polskiego króla, jak również wyreżyserowania obrazu. Jak twierdzi producent, propozycja spotkała się z zainteresowaniem.

 

Plany te są niezwykle ambitne. Trzymamy kciuki, że się powiodą.

 

Źródło: Wirtualna Polska


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...