"Bajki robotów" w Warszawie

Autor: Shonsu Redaktor: Shonsu

Dodane: 09-09-2008 09:13 ()


Od czwartku w warszawskim teatrze Capitol będzie wystawiany spektakl "Bajki robotów" na podstawie książki Stanisława Lema.

 

Stanisław Lem

BAJKI ROBOTÓW

Przekłady na 41 języków, 27 milionów nakładów na obu półkulach - fenomen Lema nie ma sobie równych w Polsce, a na świecie porównywalny jest podobno jedynie z Agatą Christie.

Ten niewyobrażalny sukces trwa - dziś, kiedy stechnicyzowane science fiction nie jest już żadną nowością, a media zalewa fala baśniowej, komediowej fantastyki, Lem znów okazuje się pionierem.

Jego „Bajki robotów", które pokazujemy na scenie, bo znakomicie się do tego nadają, to wspaniałe połączenie żartu, baśni i klasycznej science fiction.

Bohaterem „Bajek" Lema jest istota rozumna, której brak rozumu. Ale czy zdarza się to tylko mechanicznym istotom rozumnym? Czysty humor, dowcip słowny, aktorskie gagi sprawiają, że drugim bohaterem tego spektaklu jest Śmieszność - Śmieszność, która towarzyszy nam według Lema zawsze i wszędzie.

 

Spektakl dla widzów od lat 12 do 112.

 

Występują:

Agata Sasinowska, Andrzej Deskur, Jacek Kawalec, Marcin Kołaczkowski, Cezary Morawski, Maksymilian Rogacki, Piotr Suzin, Piotr Makarski.

 

Adaptacja i reżyseria - Maria Ciunelis

Scenografia - Marcin Stajewski

Kostiumy - Anna Englert

Muzyka - Urszula Borkowska

Ruch sceniczny - Piotr Suzin

 

PRAPREMIERA - WRZESIEŃ 2008

 

Ceny biletów: 45 zł

 

Premiera już jutro o godzinie 19:30. Pełny repertuar teatru znajduje się w tym miejscu.

 

Źródło: Teatr Capitol


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...