Futurystyczne domy

Autor: Wesoła Magda Redaktor: Wesoła Magda

Dodane: 17-08-2008 14:57 ()


Część z ,,alter domów” to jeszcze czysta teoria i projekt na ekologiczne i nowoczesne habitaty. Przykładem jest np. bańka mieszkalna zaprojektowana przez polskiego architekta Zbigniewa Oksiuka.

 

 

 

Inna opcja oparta jest na wizji Miasta Chmur wykreowanego przez Lucasa w ,,Imperium kontratakuje".

 

 

 

Są jednak i inne bardziej praktyczne i tanie sposoby na mieszkanie. Jednym z nich jest budowa ścian mieszkania z najbardziej dostępnych budulców. Przykładem może być powstały w 1905 roku dom z butelek po piwie. Jego właściciel nie miał pieniędzy na drogie w tym czasie deski i wybudował dom z butelek. Obecnie nadal budowa ze szkła jest popularna. Niedawno Australijczyk Peter Littre wygrał konkurs na projekt domu i wybuduje go z butelek wina, przy dofinansowaniu 20 tys. dolarów

 

 

 

Jeśli marzysz natomiast o domu rodem z Lothlorien, nic bardziej prostego- możesz wyprowadzić się na drzewo. Ta, wydawałoby się, niewygodna metoda jest dziś popularna wśród gwiazd. Domy na drzewach posiadają takie gwiazdy jak Mick Jagger, czy Beckhamowie.

 

 

 

Marzysz o kawalerce i nie lubisz nudy? Dla ciebie stworzone są tzw. domy nomadyczne. Są to niewielkie przenośne mieszkania o powierzchni od 23 metrów. Jeden z nich stoi już w Piasecznie pod Warszawą.

 

 

 

Więcej propozycji, projektów i opisów zobaczyć można na stronie Bryły.


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...