SURVIVAL 06

Autor: GONZO Redaktor: GONZO

Dodane: 22-06-2008 18:14 ()


W dniach 29 czerwca - 1 lipca 2008 we Wrocławiu odbędzie się szósta edycja Przeglądu Młodej Sztuki w Ekstremalnych Warunkach SURVIVAL.

Przegląd SURVIVAL jest jednym z najciekawszych wydarzeń w Polsce prezentującym prace współczesnych artystów. Ideą przeglądu jest wprowadzenie problemów podnoszonych przez młodą współczesną sztukę do społecznego dyskursu i prowokowanie odbiorców do żywych reakcji – podkreśla Anna Kołodziejczyk, artystka, kurator generalny festiwalu - Dlatego też przedsięwzięcie realizowane jest w przestrzeniach wychodzących poza tradycyjne instytucje wystawiennicze. Na potrzeby przeglądu wybierane są budynki, kompleksy zabudowań, hale, które znajdują się w pobliżu głównych centrów wydarzeń, a także przestrzenie użyteczności publicznej, w których koncentruje się codzienne życie miasta.

Przestrzenią tegorocznych artystycznych działań przeglądu będzie Dzielnica Czterech Świątyń we Wrocławiu. Działania i prace artystów umieszczone zostaną w podwórkach, przejściach, na ulicach, ale także w budynkach należących do wrocławskiej Gminy Żydowskiej.

Organizatorem przeglądu SURVIVAL jest fundacja ART TRANSPARENT.

Zaproszenie do współpracy przy szóstej edycji SURVIVALU przyjęli uznani kuratorzy: Magdalena Ujma, Kaja Pawełek, Adrianna Prodeus, Piotr Stasiowski. Kuratorami generalnymi Przeglądu są Michał Bieniek i Anna Kołodziejczyk.

Tegorocznej edycji SURVIVALU wsparcia udzieli Wrocławskie Forum Festiwalowe – nowa instytucja kultury powołana niedawno we Wrocławiu przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Wrocławia.

Oficjalna strona przeglądu: www.survival.art.pl

Źródło: www.independent.pl

 


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...