MEGAKONKURS RPG

Autor: Mati Redaktor: Krzyś-Miś

Dodane: 19-09-2006 17:45 ()


Od dziś funkcjonuje strona konkursu „Rewolucja Kreatywna", zorganizowanego przez Wydawnictwo Alea.

„Rewolucja Kreatywna" jest konkursem na najlepszy nowy setting do mechaniki d20. Konkurs składa się z 10 etapów, w których autorzy zaprezentują publiczności swoje propozycje w formie przypominającej słynne monastyrowe pamiętniki. Każdy etap dotyczy wybranego i określonego przez organizatora elementu składowego settingu i kończy się powszechnym głosowaniem. Zwycięży ten autor, którego propozycja zbierze sumarycznie najwięcej głosów ze wszystkich 10 etapów.

Jeszcze nigdy do tej pory nie oddano takiej władzy w ręce fanów i nikt nie pozwolił im w tak dużym stopniu uczestniczyć zarówno w procesie twórczym, jak i wydawniczym.

 

Zwycięzca otrzyma 5 tysięcy złotych, a jego propozycja ukaże się w druku. Ponadto, od każdego sprzedanego egzemplarza otrzyma prowizję w wysokości 5 złotych.

 

Udział głosujących w zabawie nie ogranicza się tylko do decydowania o zwycięzcy i dyskutowania z autorami na forach. Przy odrobinie szczęścia mogą wygrać jedną z kilku przewidzianych na każdy etap atrakcyjnych nagród, fundowanych przez organizatora i sponsorów.

 

Misją „Rewolucji Kreatywnej" jest poprawa sytuacji na polskim rynku gier fabularnych. To nie tylko konkurs, ale i wielostopniowa inicjatywa mająca na celu promowanie RPG, której finalnym etapem będzie uczynienie z niego rozrywki masowej, a tym samym zwiększenie potencjalnej grupy docelowej dla wydawców. Jeśli rynek zacznie się stopniowo powiększać, zwiększy się również liczba nowości wydawniczych.

Pomysł jest niezwykle ciekawym eksperymentem, pierwszym tego typu na naszym rynku. Trzymamy kciuki, że wszystko pójdzie dobrze i na stałe "Rewolucja Kreatywna" wpisze się w polski rynek RPG.

 

Więcej informacji pod adresem http://www.megakonkurs.com/

 Serwis Paradoks jest oficjalnym patronem medialnym konkursu.


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...