Muzyczne atrakcje na festiwalu Era Nowe Horyzonty.

Autor: Levir Redaktor: Levir

Dodane: 29-04-2008 10:36 ()


W dniach 17-27 lipca we Wrocławiu odbędzie się największy festiwal filmowy w Polsce. Znany jest już program festiwalu, na którym nie zabraknie atrakcji dla melomanów.

 

Największym wydarzeniem będą dwa koncerty Michaela Nymana, brytyjskiego muzyka i kompozytora. Najpierw, 19 lipca, kompozytor wraz z zespołem zagra utwory z programu The Lustful Sonets (na podstawie Sonetów Lubieżnych Pietro Aretino) oraz z najnowszej płyty Nymana - Mozart 252 (inspirowanej oczywiście Mozartem).

 

Dzień później zagrana zostanie na żywo muzyka do filmu Człowiek z Kamerą - klasyki radzieckiego kina niemego.

 

22 lipca również na żywo zostanie wykonana muzyka do nowozelandzkiego filmu niemego Ślad Te Kootiego, wykonawcą będzie Chris Hainsworth, nowozelandzki pianista.

 

24 lipca kolejny pokaz z muzyką, tym razem do filmu Czarownica. Muzykę wykona brytyjski kompozytor i multiinstrumentalista Geoff Smith.

 

25 lipca odbędzie się koncert Eleni Karaindrou, kompozytorki muzyki do filmów Theo Angelopoulusa. W programie wykonanie najwybitniejszych utworów z jego filmów.

 

I wreszcie na koniec, 26 lipca, odbędzie się światowa prapremiera opery filmowej Csoma. Csoma to projekt łączący obraz oraz występy na scenie.

 

 

Źródło: Era Nowe Horyzonty


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...