Danse Macabre 2008

Autor: Informacja prasowa Redaktor: GONZO

Dodane: 20-04-2008 23:43 ()


Polski horror ogłosił literacko-plastyczny konkurs twórczości przerażającej.

 

Przedmiotem konkursu jest twórczość literacka i plastyczna w następujących kategoriach:

  • Opowiadanie
  • Short stories
  • Scenariusz filmu krótkometrażowego lub treatment filmu długometrażowego
  • Dramat sceniczny
  • Komiks
  • Ilustracja, grafika, rysunek
  • Fotostory

o tematyce grozy i horroru. Czekamy na prace, które wywołają w nas uczucie przerażenia. Najbardziej groźne zostaną nagrodzone.

Prace oceni profesjonalne jury w składzie: reżyser Marek Piestrak, autor literatury fantastycznej i horroru Łukasz Orbitowski oraz pisarka Izabela Szolc.

 

Na prace czekamy do 1 września 2008 r. !

 

Regulamin konkursu

1. Konkurs organizuje Wydawnictwo Audiowizualne NEMEZIS /Biuro Grupa sp. z. o. o/

2. Tematem konkursu jest twórczość o tematyce grozy w następujących kategoriach:

a) Opowiadanie (do 60000 znaków ze spacjami, czyli około 25 stron maszynopisu)

b) Short stories / wiersz (do 8500 znaków ze spacjami, czyli około 3 stron maszynopisu)

c) Scenariusz filmu krótkometrażowego lub treatment filmu długometrażowego (scenariusz: do 10 stron standardowego formatu scenariusza odpowiadającego 10 minutom filmu; treatment do 25.000 znaków ze spacjami czyli około 10 stron maszynopisu)

d) Dramat sceniczny (do 50.000 znaków ze spacjami, czyli około 20 stron maszynopisu)

e) Komiks (do 5 stron A-4)

e) Ilustracja, grafika, rysunek (maksymalny format A3)

f) Fotostory (do 10 zdjęć w formacie minimum 10x15)

3. W każdej z kategorii zostaną wyłonione dwie prace, które zostaną opublikowane w antologii-albumie DANSE MACABRE 2008, a ich autorzy dostaną honorarium autorskie za publikacje.

4. Każdy z uczestników konkursu wraz z pracą wypełnia ankietę ściągniętą stąd- kliknij oraz opłaca koszty organizacyjne konkursu w wysokości 15 zł wpłacając je na konto: Biuro Grupa sp. z. o. o - Wydawnictwo Audiowizualne NEMEZIS, Bank Zachodni WBK S. A. Oddział I w Łodzi, nr 45109027050000000108439512 tytułem wpisując: DANSE MACABRE 2008.

5. Uczestnik konkursu może wysłać kilka swoich prac jednak każda z nich wymaga osobnej ankiety.

6. Autorzy nadsyłają własne prace - nie publikowane wcześniej wraz z ankietą, kserem (lub skanem) dowodu wpłaty w terminie do dnia 1 września 2008 r. na adres mailowy: polskihorror@polskihorror.pl lub pocztowy: Biuro Grupa sp. z. o. o Wydawnictwo Audiowizualne NEMEZIS ul. Brukowa 14, 91-341 Łódź. 7. Prace oceni profesjonalne jury od którego decyzji nie przysługuje odwołanie.

8. Organizatorzy nie zwracają nadsyłanych prac. 9. Wyniki konkursu zostaną opublikowane 1 października 2008 roku na stronie www.polskihorror.pl oraz współpracujących z nami mediach.

10. Zastrzegamy możliwość przedłużenia terminu nadsyłania prac, lub w przypadku ich niewystarczającej ilości odwołania (koszty organizacyjne zostaną zwrócone)

11. W przypadku osoby niepełnoletniej chcącej wysłać pracę prosimy o dodatkowy podpis na ankiecie dołączonej do prac opiekuna lub rodzica wyrażający zgodę na uczestnictwo w konkusie.

Karta zgłoszeniowa

/aby zapisać kliknij prawym i wybierz "zapisz element docelowy jako..."/

Danse-macabre-2008.doc

FAQ

1. Mnóstwo Waszych pytań dotyczy kwestii kosztów organizacyjnych. Odpowiadamy zatem: z powodu nieprzekazywania prac członkom jury drogą elektroniczną tylko pocztą tradycyjną - opłata organizacyjna związana jest z kosztami przesyłki prac (w przypadku ich wersji elektronicznej także ich wydruku) do każdego z członków jury osobno, a zatem dotyczy każdej z prac osobno a nie jednorazowo - autora przesłanych prac.

Wszelkie inne pytania prosimy kierować pod adres polskihorror@polskihorror.pl lub telefonicznie: +48 600 787 466

Źródło: Polski horror

 


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...