Otwarcie Teatru Centralnego

Autor: Słowik Redaktor: Słowik

Dodane: 06-03-2008 22:44 ()


8 marca o 19.00 będzie miała miejsce inauguracja sceny Teatru Centralnego, który będzie mieścił się w Centrum Kultury w Lublinie. Z tej okazji odbędzie się premiera spektaklu Teatru Provisorium i Kompanii Teatr pt. Homo Polonicus.

Teatr Centralny ma stanowić alternatywę dla Teatru im. Juliusza Osterwy. Ma połączyć działalność Teatru Provisorium i Kompanii „Teatr”, Lubelskiego Teatru Tańca i nowej inicjatywy, jaką jest Scena Prapremier InVitro. Pomysłodawcy stawiają na różnorodność, twórców o różnych rodowodach artystycznych i zainteresowaniach oraz możliwość pokazania co tydzień (w sobotę, niedzielę i poniedziałek) w jednym miejscu tego, co teatralny Lublin stworzył poza obiegiem repertuarowym.

Pierwszą premierą Teatru będzie Homo Polonicus Krystiana Piwowarskiego w reżyserii Janusza Opryńskiego i Witolda Mazurkiewicza (Teatr Provisorium i Kompania Teatr) opowiadająca o człowieku, który choruje na polskość będącą źródłem jego obłędu. W przedstawieniu zobaczymy Jacka Brzezińskiego, Witolda Mazurkiewicza, Jarosława Tomicę i Michała Zgieta.

Homo Polonicus - premiera: 8 marca. godz. 19.00 w Centrum Kultury w Lublinie.

Pozostałe spektakle: 9 i 10 marca

 

Źródło: Centrum Kultury


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...