Jożin z Bażin rusza w Polskę

Autor: Wesoła Magda Redaktor: Wesoła Magda

Dodane: 21-02-2008 10:31 ()


Zespół Banjo Band, twórca hitu ,,Jożin z Bażin" wyruszył wczoraj w trasę koncertową po Polsce. Zobaczyć ich będzie można w Poznaniu, Warszawie oraz Kielcach.

 

Twórca grupy, Ivan Mladek widząc rosnące zainteresowanie wokół Jożina postanowił zebrać zespół i ruszyć na trasę koncertową po Polsce. Wczoraj Banjo Band zobaczyć można było w Opolu. Kolejne koncerty zespół da w Poznaniu (jutro), Warszawie (23 lutego) oraz Kielcach (24 lutego).

Artyści nie chcą koncentrować się wyłącznie na Jożinie z Bażin, hicie sprzed 30 lat. Zagrają też wiele innych piosenek, które przeplotą skeczami. W ciągu blisko 40 lat istnienia zespołu nagrali 400 piosenek, z czego zagrają najlepsze.

Ivan Mladek uważnie śledził rosnąca popularność Jożina z Bażin, włącznie z polskimi przeróbkami, np. ,,Donald Marzy" w wykonaniu Kabaretu Pod Wyrwigroszem", stąd pomysł trasy koncertowej. Występy wzbogacone zostaną o polskie teksty, zaś założyciel zespołu już teraz przygotowuje płytę ,,Jożin z Bażin w Polsce" zawierające wersję w 2 językach oraz 15 innych zabawnych hitów. Płyta ma być gotowa już wiosną.


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...