Premiera ,,Upiora w Operze"

Autor: Wesoła Magda Redaktor: Wesoła Magda

Dodane: 16-02-2008 00:46 ()


{obrazek http://www.teatrroma.pl/imgLib/phantom.poster_root.hive.08.resize.jpg}Od 15 marca w Teatrze Roma w Warszawie zobaczyć będzie można musical ,,Upiór w Operze". Mimo, iż premiera odbędzie się dopiero za miesiąc, to już teraz wykupione są bilety na cztery z dwunastu marcowych pokazów.

 

Jest to drugi, po ,,Kotach" musical autorstwa Andrew Lloyda Webbera wystawiany w muzycznym teatrze. Premiera sztuki wiąże się z realizacją planu dyrekcji polegającego na wystawieniu najpopularniejszych musicali wszech czasów. ,,Upiór w Operze" w 2006 pobił rekord popularności ,,Kotów" stając sie tym samym najpopularniejszym musicalem na świecie.

Sukces musical osiągnął dzięki połączeniu 2 elementów- powieści Gastona Leroux o tym samym tytule oraz muzyki Andrew Lloyda Webbera. Fabuła opiera się na wątku miłosnym- trójkącie miłości i zazdrości- młoda kobieta musi wybrać między 2 mężczyznami.

Roma już teraz przygotowuje się do wysokonakładowej produkcji. Kampania reklamowa ruszyła już w styczniu, a ze względu na próby trwające przez cały luty teatr będzie zamknięty aż do premiery ,,Upiora w Operze". Jeden z biletów na premierowy pokaz został wystawiony na aukcji podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy osiągając rekordową cenę 10 tys. złotych.

Dyrektor Teatru Wojciech Kępczyński zapowiedział, iż wystrój teatru zostanie zmieniony na łudząco podobny do teatrów francuskich końca XIX wieku. Jednym z elementów ma być ogromny kryształowy żyrandol podobny do tego, który w filmie roztrzaskuje się w scenie finałowej.


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...