Zwiastun

Autor: Kiriana Redaktor: Kiriana

Dodane: 26-10-2007 16:28 ()


 

  

'Halloween'

 

Klasyczny horror w nowej wersji. Po tym jak 15 lat temu sześcioletni zaledwie Michael Mayers zamordował swoją starszą siostrę jej chłopaka i przyjaciela matki umieszczono go w zakładzie dla psychicznie chorych. Niestety udało mu się stamtąd uciec i teraz powraca do domu jeszcze groźniejszy niż kiedykolwiek.

Czas: 109 minut

 

 

‘Adolf H. - Ja wam pokaże!'

 

To komedia wojenna pokazująca Hitlera w nieco inny sposób niż zazwyczaj. Parodia pełna czarnego humoru sprawia, że ta budząca grozę postać staje się śmieszna.

Czas: 89 minut

 

'Transfer'

 

Specyficzna mieszanka thrillera i dramatu osadzona w realiach współczesnej polityki. Wielowarstwowa historia o kobiecie, której mąż zaginął, agencie CIA, który wbrew sobie musi wypełnić swoje zadanie i mężczyźnie oskarżonym o terroryzm.

Czas: 120 minut

 

‘Kelnerka'

 

Jenny jest nieszczęśliwą mężatką, którą mąż już dawno doprowadził do szewskiej pasji. Jej jedynym pocieszeniem wydaje się być pieczenie wszelkiego rodzaju ciast i ciasteczek. Żywi nadzieje, że uda jej się wygrać prestiżowy konkurs wypieków, a nagroda umożliwi jej spełnienie marzeń. Niestety, niespodziewanie zachodzi w ciążę - co jest ostatnią rzeczą jakiej by sobie życzyła. Do miasta przyjeżdża nowy ginekolog i wkrótce między nim a Jenny zaczyna pojawiać się uczucie.

Czas: 107 minut

 

‘Sztuczki'

 

Opowieść o losie i przeznaczeniu a także sposobach na walczenie z nim.

Czas: 95 minut

 

‘Kłopotliwi człowiek'

 

Film oparty na Orwellowskiej wizji bezosobowego, pozbawionego wszelkich emocji świata. Głównym bohaterem filmu jest 42 - letni Andreas, który przybywa do obcego miasta, nie ma jednak pojęcia jak się tam znalazł. W nowym miejscu czeka na niego dom, praca i dziewczyna. Bohater zaczyna nabierać przekonania, że z tego miejsca nie ma ucieczki. Gdy poznaje Hugona powoli zaczyna odzyskiwać nadzieję, na inny lepszy świat - a to za sprawą cudownej muzyki jaka wypływa z szczeliny w ścianie piwnicy mężczyzny. Teraz obaj panowie zaczynają planować ucieczkę.

Czas: 95 minut

 

 

Premiery DVD

 

‘300'

 

Tego filmu nie muszę chyba przedstawiać. Adaptacja komiksu Franka Millera zdobyła wiele różnego rodzaju nagród. Historia 300 Spartan trafia teraz do wypożyczalni i na sklepowe półki.

Czas: 112 minut

 

‘Duchy Goi'

 

Dramat opisujący losy muzy nadwornego malarza króla Hiszpanii - Francisco Goi. Gdy młodziutka Ines (Natalie Portman) trafia do więzienia pod zarzutem herezji, mistrz postara się dołożyć wszelkich starań by ją uwolniono.

Czas: 110 minut

 

‘Przeczucie'

 

Linda Hanson jest żoną i matką, wiodąc uporządkowane, szczęśliwe życie. Wszystko jednak zmienia się, gdy jej mąż ginie w wypadku samochodowym. Linda pogrąża się w rozpaczy, jakież jest jej zdziwienie gdy następnego ranka widzi męża żywego. Początkowo podejrzewa, że to jedynie zły sen. Gdy jednak sytuacja się powtarza i kolejnego dnia dom pełen jest żałobników, kobieta zaczyna analizować swoje przeżycia. Czy zagubiona w czasie kobieta zdoła ocalić tego kogo kocha?

Czas: 110 minut


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...