Co słychać w Pole Position?

Autor: Kender Redaktor: Krzyś-Miś

Dodane: 24-10-2007 19:54 ()


Rok 2007 okazał się dla wydawnictwa Pole Position rokiem dość aktywnym. Rozpoczął się od kolekcjoerskiej gry karcianej Kartazma, następnie była planszowo-karciana party game - Konkurencja.

Koniec roku upłynie natomiast pod znakiem Mech Wars, logiczno-strategicznej gry planszowej, w której każdy z graczy wciela się w dowódcę drużyny mechów czyli ogromnych, robotopodobnych maszyn bojowych. Gra dzieli się na dwie części, w pierwszej logicznej, zwanej przemarszem, gracze kompletują swoją drużyne w taki sposób, aby prezentowała ona jak najwyzszą watość bojową. Druga to oczywiscie walka, w której znacznie ważniejsza jest już strategia, stają na przeciw siebie utworzone wzceśniej formacje mechów wszystkich graczy. Grę odznacza bardzo efektowna oprawa graficzna, a także bardzo dobre wykonanie wszystkich elementów.

Na początek przyszłego roku planowane jest wydane zapowiadanej od dawna gry Operacja: Drożdżówka. Będzie to kolejna planszowa strategia, wykorzystująca także karty. Jednak tym razem już o nieco mniejszym ciężarze gatunkowym i z większą dozą humoru. Rzecz opowiadać będzie bowiem o zmaganiach mrówczych klanow o uszczknięcia dla siebie jak największego i najbardziej kalorycznego kawałka drożdżówki. W grze wykorzystywane będą dwa rodzaje mrówek: robotnice zbierajace drożdżówkowe żniwo oraz wojownicy, z jednej strony ochraniajacy wlasne robotnice, a z drugiej czychajacy na robotnice przeciwników.

Kolejny projekt na najbliższą, a przynajmniej niedaleką przyszlość jest niekolekcjonerska gra karciana S.E.S.J.A. opowiadajaca oczywiście o studentach i ich jakże ciekawym życiu. Ta propozycja także stawiać będzie na ogromne dawki humoru, bo wlaśnie dobra zabawa będzie tutaj najważniejsza. W kwestii mechaniki bystre oko i lotny umysł z pewnością dostrzegą w tej pozycji pewne podobieństwa do kultowego Munchkina, jednak S.E.S.J.A. prezentować będzie własną, unikalną wartość i być może także uzyska miano gry kultowej. 

Ostatnią grą przewidzianą do wydania w bezpośredniej przyszłości jest projekt o roboczym tytule "Do dna". Będzie to kwintesencja "party game" i pozycja, która jak żadna gra przed nią skupiać się będzie na częśi "party".

 

 

Źródło: Pole Position


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...