Konkurs „Spaczone tytuły: Edycja urodzinowa”

Autor: Redakcja Redaktor: Redakcja

Dodane: 14-07-2026 04:29 ()


Z okazji 20. urodzin Paradoksu zapraszamy do udziału w konkursie: „Spaczone tytuły: Edycja urodzinowa”.

Konkurs polega na odgadywaniu sparafrazowanych tytułów książek. Poniżej znajdziecie 20 tytułów. Przygotowaliśmy je, abyście mieli co robić w trakcie letniego wypoczynku. Tytuły zostały zmienione w taki sposób, by ukryć ich prawdziwe brzmienie. Przy zmianach użyto różnych zabiegów - czasem są to antonimy, czasem synonimy, a niekiedy nasuwające się skojarzenia. 

Pod tytułami kryją się książki głównie o tematyce fantastycznej wydane w Polsce. Aby wygrać, musicie odgadnąć prawdziwe tytuły książek oraz podać ich autorów lub wskazać, że to antologia. W przypadku równej liczby punktów o wygranej zdecyduję szybkość zgłoszenia odpowiedzi. 

 A oto tytuły do odgadnięcia:

  1. DUŻY ZDZICHO LUB ZIMA BEZ ANIOŁA
  2. RZADKO WAS POŻĄDAM
  3. AKWEN PUSTYCH ZAKLĘĆ
  4. WESOŁY KOMBAJN I TKACZ PLANET
  5. TROP JASNOŚCI
  6. ZWIERZAKI CO BŁĄDZĄ
  7. WIEDŹMA PEŁNA SŁAWY
  8. FIZJOLOGIA SCALENIA
  9. ODPOCZYNEK OD PACYNEK
  10. KOJEC SIEKACZY
  11. ZAGADNIENIE TRÓJCY DUSZ
  12. INWACJA W HISTORIĘ
  13. WIKTORIA LUB ZGON
  14. POLE OPARÓW LUB SPOKOJU
  15. JANTAROWE SPECJAŁY MUGOLSKIE
  16. AGLOMERACJA CZYNU CZARCIEGO
  17. PIERWSZE NOCE STAREJ MARSYLII
  18. ZANIK. ADOPTUJĘ OWCE
  19. WIOSKA PRZY SAMYM STARCIE
  20. SEJM ŻYWYCH KOMEDII

Odpowiedzi należy nadsyłać na adres: paradoks.redakcja@o2.pl do dnia 28 lipca 2026 roku, podając imię i nazwisko, email, numer telefonu i wybrany paczkomat, a w tytule wiadomości „Spaczone tytuły: Edycja urodzinowa”. Wyniki podamy w ciągu 15 dni od zakończenia konkursu.

Życzymy powodzenia i zapraszamy do udziału w zmaganiach!


comments powered by Disqus