Zwiastun

Autor: Kiriana Redaktor: Kiriana

Dodane: 12-10-2007 13:08 ()


Grindhouse vol 2. Planet Terror

Drugi z serii Grindhouse, tym razem wyreżyserowany przez Rodrigueza. Film nawiązuje do popularnych w latach '70 i '80 produkcji o żywych trupach i zombie. Tajemnicza zaraza mająca początkowo objawy gangreny zmienia ludzi w krwiożercze monstra.

Czas: 105 minut

 

‘Gwiezdny pył'

Magiczna epicka opowieść o miłości, odwadze i poświęceniu. W wiktoriańskiej Anglii istnieje pewien tajemniczy mur. To właśnie on umożliwia przejście do krainy czarów. Pewnej nocy młodzieniec imieniem Tristran patrząc na spadającą gwiazdę przysięga swojej ukochanej, że podaruje jej właśnie tą gwiazdkę z nieba. Wyrusza zatem w niebezpieczną podróż do krainy magii. Film w rewelacyjnej obsadzie m.in.: Michelle Pfeiffer, Robert De Niro i Claire Danes.

Czas: 130 minut

 

‘Godziny Szczytu 3'

Najszybsze ręce wschodu i najbardziej niewyparzony język zachodu znów w akcji. Tym razem ich ofiarą padnie Paryż. Piękne kobiety i niesamowite kabarety postarają się przetrwać tą inwazję. Podobnie zresztą jak i mafia. Świetna komedia pełna niesamowitych popisów kaskaderskich, humoru i karaoke.

Czas: 90 minut

 

‘Nie mów nikomu'

Alex mocno przeżył utratę żony. 8 lat temu zamordowano ja w bardzo brutalny sposób. Teraz, gdy mężczyzna powoli ustabilizował swoje życie dzieje się coś, co burzy jego spokój. Jest to tajemniczy mail z linkiem, który prowadzi do krótkiego filmu będącego dowodem, że jego żona żyje. Mail zawiera także pouczenie: nie mów nikomu, nie ufaj nikomu...

Czas: 125 minut

 

Premiery DVD

 

'Miss Potter'

Film biograficzny, opisujący losy jednej z najpopularniejszych pisarek książek dla dzieci. Wzruszająca historia kobiety nierozumianej w konserwatywnej Angli z przełomu XIX i XX wieku. Dążąca uparcie do spełnienia swoich marzeń o opublikowaniu swoich ksiązek dopina w końcu swego dzięki pewnemu młodemu wydawcy. Wkrótce jej książki stają się jednymi z najpoczytniejszych.

Czas: 92 minuty

 

'Hot Fuzz - Ostre Psy'

Nicholas Angel zawsze marzył o byciu policjantem. Był najlepszym kadetem w akademi, gdy zasilił szeregi londyńskiej policji poświęcił się jej całkowicie. Jego kariera to pasmo sukcesów. Niestety takie oddanie budziło zazdrość i niechęć kolegów i zwierzchników do tego stopnia, że oddelegowano go do małego sennego miasteczka. Początkowo Nicholas popada w depresję, jednak seria tajemniczych wypadków ożywi go i zmotywuje do działania. Doskonała komedia sensacyjna.

Czas: 116 minut

 


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...