Hardkorowa retro strzelanka Bloodhound teraz na PS4 i PS5

Autor: Kruger & Flint Productions Redaktor: Motyl

Dodane: 30-06-2024 17:29 ()


Bloodhound, hardkorowa strzelanka nastawiona na intensywną i brutalną rozgrywkę w klimacie retro, debiutuje na PlayStation 4 i PlayStation 5. Gra jest inspirowana starymi shooterami (m.in. Doom, Quake i Painkiller) oraz motywami apokaliptycznymi. Datę premiery na konsolach PlayStation ustalono na 28 czerwca br. Bloodhound już wcześniej zadebiutował na PC, a w sierpniu trafi też na Xbox One i Xbox Series X|S.

Bloodhound jest pierwszoosobową strzelanką, którą stworzyło niezależne polskie studio Kruger & Flint Productions.

W Bloodhound gracz wciela się w członka tajnego odłamu zakonu templariuszy, który musi powstrzymać demoniczny kult diabelskiej Astaroth.

Rozgrywka nawiązuje do klasycznych gier, stawiając przede wszystkim na dużą dynamikę i wysoki poziom brutalności. Twórcy wskazują na inspiracje starymi strzelankami, takimi jak np. Doom, Quake i Painkiller. Stylistyka gry nawiązuje z kolei głównie do różnych apokaliptycznych motywów.

W lipcu 2023 r. gra zadebiutowała na PC, a później doczekała się także bezpłatnego rozszerzenia – Juicy Retro Style!, dzięki któremu Bloodhound staje się pikselowym boomer shooterem. Aktualizacja ulepszyła też gunplay i wprowadziła dodatkowe wstawki fabularne. Wersje na PlayStation 4 i PlayStation 5 również zawierają to DLC.

Bloodhound – główne cechy:

  • krwawa i intensywna rozwałka;
  • 16 typów przeciwników i 5 bossów;
  • różne tryby gry;
  • satysfakcjonujący arsenał (10 broni);
  • energetyczna muzyka metalowa (Sons of Amon).

Premierę gry na PlayStation 4 i PlayStation 5 ustalono na 28 czerwca 2024 r. W sierpniu br. Bloodhound zostanie wydany również na Xbox One i Xbox Series X|S.

 

Bloodhound – Official Trailer:

 

Bloodhound (PlayStation Store):

https://store.playstation.com/concept/10010243

Bloodhound (Steam):

https://store.steampowered.com/app/1926270/Bloodhound/

Bloodhound – Juicy Retro Style! DLC:

https://store.steampowered.com/app/2535550/Juicy_Retro_Style__Bloodhound/

 

 

Podstawowe informacje:

tytuł: Bloodhound

gatunek: FPS, akcja, retro, boomer shooter, niezależne, krwawe, zręcznościowe

producent: Kruger & Flint Productions

wydawca: Kruger & Flint Productions

język: polski, angielski, francuski, niemiecki, hiszpański, portugalski brazylijski, włoski, chiński uproszczony, czeski, japoński, koreański, rosyjski, ukraiński, białoruski, indonezyjski

liczba graczy: 1

data premiery: 28.06.2024 r. (PlayStation 4, PlayStation 5), 18.07.2023 r. (PC Steam), 08.2024 r. (Xbox One, Xbox Series X|S)


comments powered by Disqus