Fabled Lands. Rozdarte Królestwo. Gra książkowa, w której wybierasz własną drogę

Autor: Muduko Redaktor: Motyl

Dodane: 28-06-2024 17:04 ()


Ruszyła przedsprzedaż polskiego wydania kultowej serii książek paragrafowych autorstwa Dave’a Morrisa i Jamiego Thomsona w zupełnie nowej, odświeżonej szacie graficznej Elwiry Pawlikowskiej.

Cykl składający się z siedmiu tomów, wydawanych w Wielkiej Brytanii od 1995 roku, uznawany jest za klasykę gatunku. Na tle innych gamebooków „Fabled Lands. Rozdarte Królestwo” wyróżnia się możliwością dużo swobodniejszego poruszania się po świecie, w którym toczy się fabuła gry. Czytelnik może nie tylko wykonywać liczne zadania, ale też zajmować się m.in. eksploracją otaczającej go krainy, rozwijaniem umiejętności lub handlem.

W grze fabularnej „Fabled Lands. Rozdarte Królestwo” można wcielić się w jedną z aż sześciu postaci – wojownika, maga, podróżnika, kapłana, trubadura i łotra. Każda z nich ma odmienne mocne i słabe strony, przez co przygoda za każdym razem wygląda zupełnie inaczej. Fabuła gry osadzona jest w królestwie Sokary, tuż po obaleniu dotychczasowego władcy, do którego doszło w wyniku krwawej wojny. Kraina ta wciąż jest niezwykle niebezpiecznym miejscem. Wyruszając w podróż pełną fantastycznych przygód do miejsc wykraczających poza granice wyobraźni, gracz może natknąć się na fascynujące postacie, podjąć się czekających na niego wyzwań lub stoczyć pojedynki na śmierć i życie. To, jak potoczą się losy bohatera zależy od wyborów, których dokona gracz.

W przedsprzedaży gra książkowa dostępna jest 20% taniej, niż w dniu premiery. Jako dodatek do egzemplarzy dodawana jest mapa królestwa. Wysyłka gry planowana jest na październik.


comments powered by Disqus