„Do usług szanownej pani” na podstawie powieści Gillesa Legardiniera w kinach od 7 czerwca!

Autor: Forum Film Poland Redaktor: Motyl

Dodane: 04-06-2024 18:48 ()


7 czerwca do kin wejdzie film „Do usług szanownej pani”, czyli smakowita komedia serwowana przez Johna Malkovicha!

Pod wpływem nagłego impulsu Andrew Blake (John Malkovich) podejmuje pracę lokaja we francuskim dworku. Jego życie nabiera nieoczekiwanego obrotu, gdy musi poradzić sobie z ekscentrycznym zachowaniem jego właścicielki, w którą wciela się Fanny Ardant, oraz innymi członkami jej personelu, którzy zaskakują osobliwymi zwyczajami i wybuchowymi charakterami.

Z kucharką Odile nie jest łatwo znaleźć wspólny język, młoda pokojówka, Manon, choć nieco zbuntowana, wydaje się zagubiona i zrozpaczona. Zarządca majątku, Philippe, mieszkający w głębi parku, z jakiegoś powodu trzyma się na dystans. No i trzeba jeszcze wkraść się w łaski imponującego kocura o imieniu Mefisto…

Scenariusz filmu oparty jest na opublikowanej w 22 krajach, bestsellerowej książce Gillesa Legardiniera pod tym samym tytułem. Autor tak mówi o reżyserii filmu na podstawie własnej powieści:

Kiedy pisałem tę powieść niemal dziesięć lat temu, moim głównym celem było zetknięcie ze sobą postaci w różnym wieku pochodzących z różnych środowisk i umieszczenie ich w znajomym otoczeniu. Chciałem podkreślić dwa motta, którymi sam zawsze kieruję się w życiu: „nigdy nie jest za późno”. i „problemy stają się mniej poważne, kiedy się nimi dzielisz”. W ten sposób wymyśliłem głównego bohatera – Andrew. Uważa on, że jego życie się skończyło, jednak kiedy pakuję go w różne perypetie wraz z innymi postaciami i zmuszam, żeby znów zaczął działać, oznacza to dla niego nowy i radosny początek. Książka okazała się wielkim sukcesem. Nawet dzisiaj wciąż po nią sięgają nowi czytelnicy. Moim zdaniem „Do usług szanownej pani” to opowieść o tym, jacy w głębi wszyscy jesteśmy: delikatni i nieporadni, jednak pełni nadziei. Jestem niezwykle szczęśliwy, że mogłem przenieść tę powieść na duży ekran.

Do usług szanownej pani, reż. Gilles Legardinier, obsada: John Malkovich, Fanny Ardant, Émilie Dequenne, Philippe Bas, Eugénie Anselin, zdjęcia: Stéphane Le Parc, Luksemburg/Francja 2023, czas trwania: 100 min.


comments powered by Disqus