Bóg pójdzie z torbami?

Autor: Paragon Redaktor: Krzyś-Miś

Dodane: 18-09-2007 10:08 ()


Ernie Chambers - senator stanowy z Nebraski , próbując ukazać absurdy amerykańskiego systemu prawnego, pozwał do sądu Boga, oskarżając go o spowodowanie śmierci niezliczonej liczby ludzi.

W pozwie Chambers stwierdza, że Bóg ponosi odpowiedzialność za "przerażające powodzie, skandaliczne trzęsienia ziemi, straszliwe huragany, potworne tornada, okrutne klęski głodu, dewastujące susze, ludobójcze wojny itd.". Przede wszystkim zaś winny jest śmierci milionów ludzi.

Ponieważ Bóg jest wszechobecny i wszechmocny, może według senatora odpowiadać przed sądem w hrabstwie Douglas w stanie Nebraska. Jest również wszechwiedzący, zatem nie musi być informowany o przebiegu procesu. Senator domaga się nałożenia na Boga sądowego zakazu podejmowania wymienionych w pozwie szkodliwych działań.

Jak twierdzi polityk, jego pomysł obnaża paradoksy amerykańskiego systemu prawnego, dającego każdemu możliwość pozwania do sądu kogokolwiek tylko chce. Konstytucja, która zapewnia każdemu obywatelowi dostęp do sądu, nie pozwala na wprowadzenie żadnych ograniczeń względem treści pozwów.

 

Źródło: www.onet.pl


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...