„Orzeł i reszta”: Nadlatuje ko-komedia!

Autor: Forum Film Poland Redaktor: Motyl

Dodane: 27-05-2024 22:28 ()


21 czerwca w kinach pojawi się „Orzeł i reszta”, odlotowa animacja, która wyszła spod ręki twórców takich przebojów jak „Kung Fu Panda 3”, czy „Shrek Forever”. Reżyser Nigel W. Tierney ma za sobą pracę m.in. w słynnej firmie DreamWorks. Obecnie, w swojej własnej firmie, rozwija nowatorskie techniki animacji.

„Orzeł i reszta” jest efektem współpracy Tierneya z zespołem uznanych hollywoodzkich scenarzystów. Jest wśród nich Robert N. Skir, autor wielu amerykańskich seriali animowanych (m.in. „X-Men”) oraz Jeff Sloniker, nie tylko reżyser filmów animowanych, ale i aktor komediowy (serial „Dolina Krzemowa”).

Tierney, ambitny Irlandczyk, po przeniesieniu się do USA i studiach inżynieryjnych postanowił zagrać va banque. – Kiedy jako nastolatek zobaczyłem Shreka w kinie, powiedziałem przyjaciołom, że to jest to, co chcę robić, nie bardzo wiedząc, co to „to” – mówił w wywiadzie dla „Voyage LA”. Ryzykując ostatnie oszczędności, wziął udział w dużej konferencji poświęconej grafice i animacji w Los Angeles w 2008 roku. – Wiedziałem, że będą tam wszystkie firmy, w których mógłbym spełnić moje marzenia o pracy w animacji. Po dość bolesnej porażce związanej z jedną z moich ulubionych firm, zaplanowałem rozmowę z inną moją ulubioną firmą – DreamWorks. Wyznaczyłem sobie na nią ostatni dzień konferencji, aby być jak najlepiej przygotowanym. Po bardzo udanej rozmowie kwalifikacyjnej i kolejnej rundzie rozmów, już tydzień później otrzymałem propozycję objęcia stanowiska reżysera technicznego.

Tierney pracował przy takich przebojach jak „Shrek Forever”, czy „Kapitan Majtas”. Na terenie DreamWorks założył klub komediowy, co odblokowało go twórczo. Nic więc dziwnego, że historia młodego orła, który stopniowo nabiera wiary w siebie, podziałała na niego inspirująco.

 Przygoda, że ko ko! Młodego orła, Dzióbka, wychowały kury w słynnej wiosce Kurnikowo. Od pisklaka marzył jednak o tym, by wznieść się ku chmurom niczym prawdziwy as przestworzy. Gdy dzięki pewnemu wynalazkowi wzbija się wreszcie w powietrze, przypadkowo obraca wioskę w pierze. Zawstydzony, ucieka do Skrzydłowic – ptasiej stolicy, aby tam nauczyć się latać i dołączyć do elitarnego Orlego Patrolu. Teraz będzie musiał obudzić w sobie orła, aby zostać bohaterem wszystkich ptaków, zanim będą mieć przegdakane.

„Orzeł i reszta” w kinach od 21 czerwca!


comments powered by Disqus