O tajemnicy Zamku w Niedzicy w CAS Ruch to Zdrowie

Autor: POP 90 Redaktor: Motyl

Dodane: 08-05-2024 21:48 ()


W roku 1946 student Andrzej Benesz miał odkryć na terenie Zamku w Niedzicy pismo węzełkowe. Zawierać miało wskazówki dotarcia do skarbu Inków. Po pewnym czasie uczestnicy zdarzenia: żołnierze Wojsk Ochrony Pogranicza, sołtys Niedzicy, kustosz zamku, mieli zginąć tragiczną śmiercią w wyniku klątwy. W tajemniczym wypadku zginął również sam Andrzej Benesz.
 
Maciej Bartków (ur. 1973), publicysta i badacz tajemnic historii, autor artykułów i książek zajął się sprawę rzekomego kipu na Zamku w Niedzicy. Swoje dochodzenie przedstawił w publikacji pt. „Tajny Zamek Niedzica” (wyd. Technol, 2021).
 
Więcej o tej publikacji i sprawie tajemnicy kipu na zamku w Niedzicy będzie można usłyszeć podczas spotkania z autorem w Centrum Aktywności Seniorów „Ruch to zdrowie” w Krakowie. Zainteresowanym podajemy szczegóły. Wydarzenie zaplanowano na piątek, 24 maja, na godz. 16:00. Miejscem wykładu i spotkania jest siedziba CAS „Ruch to zdrowie” na osiedlu Mistrzejowice Nowe 6A w Krakowie, niedaleko skrzyżowania ulic ks. Stefana Mazanka i Wojciecha Korfantego, naprzeciwko sklepu spożywczego.
 
Spotkanie organizuje i poprowadzi Jan Lorek. Korzystając z okazji prezentujemy fragment ostatniego, muzycznego tym razem, wydarzenia. 
 

comments powered by Disqus