„Prawda24” w polskich kinach 17 maja

Autor: Slawomir Ciok Redaktor: Motyl

Dodane: 04-05-2024 14:57 ()


17 maja do kin w całej Polsce wchodzi pełnometrażowy debiut Karola Chwieruta – „Prawda24” z Jakubem Ormańcem w roli głównej. To ukoronowanie wieloletniej współpracy obu twórców, prowadzonej wcześniej na mniejszą skalę.

Film opowiada współcześnie osadzoną historię młodego aktora, który walczy o rolę swojego życia, równolegle z prowadzoną walką o samodzielne utrzymanie się po ciężkim wypadku. Wykazuje się przy tym pomysłowością, która otwiera mu drzwi do internetowej sławy. Wtedy idzie za ciosem.

Według reżysera - Karola Chwieruta – celem „Prawdy24” było stworzenie obrazu człowieka, który jedynie gra postać pod publiczność, a ta nie zdaje sobie sprawy z jego prawdziwej natury. To prowadzi widza przez labirynt społecznej maski i pozwala stawiać pytanie o autentyczność bohatera, skonfrontowaną z dzisiejszymi ludzkimi oczekiwaniami i wyobrażeniami.

Dla odtwórcy głównej roli – Jakuba Ormańca – „Prawda24” porusza tematy, które są mu bardzo bliskie - emocjonalnie, jak i intelektualnie. Grając tę rolę, czuł się jakby mógł dotknąć istoty samej prawdy, która ma niezwykłe znaczenie w życiu każdego z nas, nawet gdy ukazuje nam swoje różne oblicza.

Jak zapowiada dystrybutor, „Prawda24” to przenikliwa opowieść o tym, co się dzieje tu i teraz. Rzadko się zdarza, że film godzi ze sobą wysokie walory artystyczne z równoczesnym zaangażowaniem widza i utrzymaniem jego uwagi przez cały seans.

Popis aktorstwa i sprawna zabawa reżyserskimi konwencjami, z których da się wyczytać ukłon w stronę mistrzów kina, to wisienka na torcie, pełnym innych, artystycznych smaków.

PRAWDA24 to przenikliwa opowieść o tym, co się dzieje tu i teraz - za czym nie nadążają w swoich filmach prawie wszyscy inni. Rzadko się zdarza, że film godzi ze sobą wysokie walory artystyczne z równoczesnym zaangażowaniem widza i utrzymaniem jego uwagi przez cały seans.

Popis aktorstwa i sprawna zabawa reżyserskimi konwencjami, z których da się wyczytać ukłon w stronę mistrzów kina, niech będą dla Was, Widzów, wisienką na torcie, pełnym innych, artystycznych smaków.

Pragnienie sławy jest jak motor. Ale codzienne rachunki do zapłacenia są jak hamulec. Do tego przypadkowi ludzie decydują o Twoim losie, bo pewnego dnia ktoś – nie wiadomo skąd - wyciągnie do ciebie pomocną dłoń tak mocno, że aż się zdziwisz.

Jest świat w którym dążysz do usamodzielnienia się i samorealizacji, ale próbując grać według narzuconych Ci reguł, wikłasz się w złudne poczucie własnej sprawczości i w… politykę.

„Prawda24” to prawdziwa odtrutka od filmów, po których jesteśmy zażenowani, a przynajmniej zawiedzeni – brakami scenariuszowymi, drewnianym aktorstwem, nieudolną reżyserią, czy też przepalaniem publicznych pieniędzy na propagandowy przekaz i wysłuchiwaniem, jak bardzo jest to ważne, mimo wszystko.

A z tej projekcji wyjdziecie lekko wstrząśnięci, ale nie zmieszani. Przypomnicie sobie, na czym polega kino, i po co zostało wymyślone. Poczujecie się zainspirowani, by opowiedzieć innym o tym, co dzieje się wokół Was.

Dlatego wprowadzamy ten film do kina. Prawda w polskim filmie? Tak, to możliwe. I to teraz. Od 17 maja w całym kraju.

„Prawda24”.

Zapraszamy na filmową jazdę bez trzymanki i po bandzie.


comments powered by Disqus