Private Division oraz Wētā Workshop zapowiadają Tales of the Shire: grę ze świata Władcy Pierścieni

Autor: Kool Things Redaktor: Motyl

Dodane: 21-04-2024 16:56 ()


W tym roku ukaże się urocza gra ze świata Władcy Pierścieni, rozgrywająca się w uniwersum Śródziemia i inspirowana książkami J.R.R. Tolkiena.

Przedstawiciele Private Division, marki wydawniczej należącej do Take-Two Interactive Software, Inc. (NASDAQ: TTWO) oraz Wētā Workshop, firmy znanej z pracy nad światem Śródziemia w trylogii filmowej Władca Pierścieni, przedstawili dziś Tales of the Shire – grę ze świata Władcy Pierścieni, będącą uroczą symulacją życia hobbita osadzoną w uniwersum J.R.R. Tolkiena. Opracowana przez należącą do Wētā Workshop firmę zależną, Wētā Workshop Game Studio, gra Tales of the Shire trafi do sprzedaży w drugiej połowie 2024 roku i będzie dostępna na platformach Nintendo Switch™, PlayStation 5, Xbox Series X|S oraz PC (za pośrednictwem serwisu Steam).

W grze Tales of the Shire można powrócić do baśniowego klimatu najgościnniejszego regionu Śródziemia i prowadzić życie w idyllicznej miejscowości o nazwie Nad Wodą. Odpocznij wśród zapierających dech w piersiach pastwisk, odwiedzaj lokalne sklepy i delektuj się drugim śniadaniem. Zjednocz społeczność i pomóż jej w osiągnięciu oficjalnego statusu wioski, organizując największy festiwal, jaki widziano w Nad Wodą i w całym Shire!

„Cieszymy się, że będziemy mogli zapewnić graczom możliwość spełnienia marzeń o prowadzeniu życia hobbita w Shire” – mówi Kelly Tyson, szefowa działu produktów w Wētā Workshop. „Tales of the Shire wprowadza nowy, kameralny wymiar do rzeczywistości Śródziemia, oferując fanom pełnowartościową, ukierunkowaną na życie hobbitów rozgrywkę, która zdobędzie serca wszystkich osób rozpoczynających dopiero swoją przygodę z tym gatunkiem”.

Stwórz i spersonalizuj postać swojego hobbita lub hobbitki, korzystając z mnóstwa elementów i poznając świat w uwielbianym uniwersum Śródziemia J.R.R. Tolkiena. Wprowadź się do nowego domu, aby stworzyć wyjątkowe i miłe wnętrze, mając do dyspozycji wiele mebli i ozdób. Przemierzaj okolice Nad Wodą, aby gotować, łowić ryby, zbierać rośliny, uprawiać ogród i robić wiele innych relaksujących rzeczy w Shire. Używaj przynęty na łososie pływające w lśniących wodach Stawu nad Wodą, zbieraj grzyby i wykorzystuj pozyskane składniki do pieczenia smacznych placków na południowe posiłki. Mając pełny brzuch, możesz wybierać się na przechadzki, aby poznawać Shire i budować relacje z mieszkańcami Nad Wodą, pomagając im w przygotowaniu ogrodu, dzieląc się hobbickimi posiłkami i nie tylko.

„Zespół Wētā Workshop pracuje nad doskonałym przedstawieniem ukochanych dzieł J.R.R. Tolkiena, dając graczom możliwość budowania własnych doświadczeń podczas wcielania się w postać hobbita w Śródziemiu” – mówi Michael Worosz, dyrektor ds. strategii w Take-Two Interactive oraz szef Private Division. „Od lat gracze głośno domagali się ciepłej i sympatycznej gry ze świata Władcy Pierścieni i właśnie to im dajemy w Tales of the Shire”.

Spółka Middle-earth Enterprises udzieliła licencji na wykorzystanie dzieł literackich należących do serii Władca Pierścieni, zapewniając firmie Wētā Workshop Game Studio najszerszy pakiet licencyjny w celu stworzenia własnej interpretacji książkowej rzeczywistości.

Tales of the Shire: gra ze świata Władcy Pierścieni pojawi się na platformach Nintendo Switch, PlayStation 5, Xbox Series X|S i PC (za pośrednictwem serwisu Steam) w drugiej połowie tego roku. Gra Tales of the Shire nie ma jeszcze oceny ESRB. Aby dowiedzieć się więcej, obserwuj nas w serwisach X, Facebook, Instagram i TikTok. Zapraszamy również do odwiedzenia strony www.talesoftheshire.com.


comments powered by Disqus