Metro Simulator 2 wkrótce na konsolach Xbox. Metro nie było jeszcze tak realistyczne!

Autor: Ultimate Games S.A. Redaktor: Motyl

Dodane: 16-04-2024 22:57 ()


Wielbiciele metra i fani gier symulujących transport publiczny już wkrótce będą mogli zagrać na konsolach Xbox One i Xbox Series X|S w Metro Simulator 2. To realistyczny i relaksujący symulator z wiernie odwzorowanymi realiami metra oraz mechanikami sterowania pociągami. Datę premiery gry na konsolach Xbox ustalono na 24 kwietnia br. Wcześniej Metro Simulator 2 pojawił się na PC i Nintendo Switch, a w najbliższych miesiącach trafi też na PlayStation 4 i PlayStation 5.

Metro Simulator 2 to tytuł stworzony przez KishMish Games, studio znane m.in. z dobrze ocenianych gier Bus World i Fly Corp. Symulator wydano w czerwcu 2023 r. najpierw na PC, a w lutym br. na Nintendo Switch. Za przygotowanie i wydanie wersji na Xbox One odpowiada polska firma Ultimate Games S.A. Dzięki wstecznej kompatybilności tytuł działa także na Xbox Series X|S.

Nowy symulator to wyjątkowa gra z metrem w roli głównej. Metro Simulator 2 wiernie odwzorowuje nie tylko specyfikę metra, ale też mechaniki sterowania pociągami.

W grze studia KishMish Games gracz zostaje maszynistą pociągu w metrze. Metro Simulator 2 oferuje swobodny tryb gry oraz zróżnicowane scenariusze z wyznaczonymi rozkładami jazdy oraz określonymi warunkami i sytuacjami. W symulatorze znaleźć można łącznie 2 pociągi z różnymi systemami sterowania. Samo metro obejmuje aż 24 stacje oraz różnorodne tunele i obiekty.

W Metro Simulator 2 twórcy zaproponowali m.in. oparty na rzeczywistych rozwiązaniach zaawansowany system kontroli prędkości, który pozwala na zapobieganie ewentualnym kolizjom i innym niepożądanym zdarzeniom. W rozgrywce ważną rolę pełnią również np. prędkościomierz i sygnalizacja świetlna.

Metro Simulator 2 – główne cechy:

  • realistyczny symulator z metrem w roli głównej;
  • wiernie odwzorowane sterowanie pociągami;
  • relaksująca rozgrywka;
  • metro z 24 stacjami;
  • 2 różne pociągi.

Datę premiery Metro Simulator 2 na Xbox One i Xbox Series X|S ustalono na 24 kwietnia 2024 r. W ciągu najbliższych miesięcy symulator trafi także na PlayStation 4 i PlayStation 5.

 

Metro Simulator 2 | Xbox Trailer:

Metro Simulator (Microsoft Store):

https://www.xbox.com/games/store/metro-simulator-2/9nw7k7r2vv2s

Metro Simulator 2 (Nintendo eShop):

https://www.nintendo.com/store/products/metro-simulator-2-switch/

Metro Simulator 2 (Steam):

https://store.steampowered.com/app/1787480/Metro_Simulator_2/

 

 

Podstawowe informacje:

tytuł: Metro Simulator 2

gatunek: symulator, realistyczne, rekreacyjne

producent: KishMish Games, Ultimate Games S.A.

wydawca: Ultimate Games S.A.

język: angielski, francuski, niemiecki, hiszpański, rosyjski, chiński uproszczony

liczba graczy: 1

rozmiar pliku: 9,2 GB

data premiery: 24.04.2024 r. (Xbox One, Xbox Series X|S), 21.02.2024 r. (Nintendo Switch), 14.06.2023 r. (PC – Steam), 2024 (PlayStation 4, PlayStation 5)


comments powered by Disqus