"Odważna" Jodie Foster

Autor: Motyl Redaktor: Motyl

Dodane: 17-09-2007 12:35 ()


W tym tygodniu na czele amerykańskiego box office’u znalazł się najnowszy film Neila Jordana – „Odważna”. Obraz, w którym występują Jodie Foster i Terrence Howard, zarobił podczas premierowego weekendu 14 milionów dolarów.

Na drugie miejsce spadł zwycięzca poprzedniego notowanie – „3:10 do Yumy”. Western z Christianem Balem oraz Russellem Crowem radzi sobie całkiem nieźle. Po niskim spadku popularności osiągnął 9.1 milionów dolarów, a wpływy z filmu sięgają obecnie 28.5 milionów dolarów.

Na trzecim miejscu zestawienia komedia „Mr. Woodcock” z Billem Bobem Thorntonem i Susan Sarandon, która zaprezentowała się dość słabo, zarabiając tylko 9 milionów dolarów.

Kolejną premierą weekendu była koreańska produkcja fantasy - „Dragon Wars”, której wpływy sięgnęły 5.3 miliona dolarów. Po rewelacyjnym wyniku w Korei Południowej (52 miliony dolarów) można powiedzieć, że na amerykańskim rynku film nie przypadł widzom do gustu.

Nie zwalnia tempa „Ultimatum Bourne’a”. Obraz Paula Greengrassa ma już na swoim koncie ponad 216.2 milionów dolarów, co oznacza, że stał się najbardziej kasowym filmem sensacyjnym. W pokonanym polu zostawił drugą cześć „Mission Impossible”.

Bardzo dobre recenzje zbiera film Davida Cronenberga - „Eastern Promises”, który od 21 września trafi do szerszej dystrybucji. Obecnie na 15 ekranach film zarobił pół miliona dolarów i osiągnął największą liczbę widzów na kopię. To dobry prognostyk przed kolejnym weekendem.

W najbliższy piątek do amerykańskich kin trafi komedia z Jessicą Albą i Danem Cookiem – „Good Luck Chuck”, kolejne starcie Alicji z Zombie w filmie ”Resident Evil: Zagłada” oraz komedia z Amanda Bynes - "Sydney White”.


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...