Gigant Poleca. Tom 3/2024. Nautilus powraca

Autor: Egmont Redaktor: Motyl

Dodane: 03-04-2024 18:13 ()


Jest rok 1878. W Paryżu trwa Wystawa Światowa, gdzie zgromadzili się liczni odwiedzający ciekawi najnowszych wynalazków i technologii przyszłości. Podobno krąży tam też Kapitan Nemo… Czy to możliwe, że zobaczymy okręt, który oficjalnie zatonął dekadę wcześniej? 

Czytajcie, a się dowiecie! 9 historii, w których warto zanurzyć się po uszy!

„Gigant Poleca” to kultowa już seria komiksów zawierająca prześmieszne historyjki z życia Kaczora Donalda, Sknerusa McKwacza, Myszki Miki i innych mieszkańców Kaczogrodu i Myszogrodu. Wydawana w postaci tomów. Komiks jest bezpośrednią kontynuacją wydawanej wcześniej serii „Komiks Gigant”. Po zebraniu całego rocznika z grzbietów komiksów tworzy się obrazek. W tomach prezentowane są prace europejskich, zwłaszcza włoskich, rysowników. Są wśród nich między innymi: Massimo Fecchi, Enrico Faccini, Flemming Andersen, Giorgio Cavazzano, Mårdøn Smet, Miguel Fernandez Martinez, Paolo De Lorenzi, Francesco D'Ippolito, Guido Scala, Lara Molinari, Valerio Held, Roberto Vian, Romano Scarpa czy José Antonio González.

Historyjki publikowane w serii „Gigant Poleca” to zawsze nowy, wcześniej nie publikowany komiksowy materiał.

 

Gigant Poleca Extra. Tom 2/2024. Galaxy IV

Jak powszechnie wiadomo, a czołowi kosmolodzy dawno potwierdzili, bez kaczek jest w kosmosie dość nudno. Na szczęście dla nas wszystkich, ich międzygwiezdna energia jest niewyczerpana! Tym razem Sknerus McKwacz sprawdza unikalną technologię, która zakłada możliwość posiadania skarbca... w przestrzeni kosmicznej. Kolejny tom Galaxy to szalona galaktyka 10 śmiesznych i błyskotliwych historii!

Seria „Gigant Poleca Extra” to młodsze rodzeństwo „Giganta Poleca”. Seria „Extra” powstała na polskim rynku w 2021 roku, żebyśmy mogli przedstawić jeszcze więcej historii z Kaczogrodu – z serii „Agenci i Detektywi”, „Galaxy”, wydania jubileuszowe oraz sezonowe. Do opracowania planów tej serii sięgamy w zakamarki Kaczogrodu, które wcześniej nie ujrzały światła dziennego w tym formacie na polskim rynku. Skierowana głównie do najmłodszych czytelników, ale żaden fan humoru i opowieści z Kaczogrodu nie będzie zawiedziony. W 2024 na ponad 300 stronach czytelnik zgłębi kryminalne zagadki, uda się w podróż w przyszłość, razem z Donaldem poświętuje jego 90 rocznicę pojawienia się na ekranie oraz zgłębi tajniki przetrwania niczym młody kaczy skaut. W serii „Extra” w 2024 ukaże się 7 tomów.


comments powered by Disqus