Platige Image współtworzy cyber musical

Autor: Platige Image Redaktor: Motyl

Dodane: 02-04-2024 21:27 ()


Polskie studio produkcji i postprodukcji, wraz z twórcami z Broadwayu, przygotowuje musical „Pilot i Mały Książę. Historia Antoine’a de Saint-Exupery’ego i Małego Księcia”. Widowisko połączy w sobie doskonałą muzykę, piękne kostiumy z prawdziwie nowojorską choreografią. Immersyjne doświadczenie spektaklu dopełnią, przygotowane przez Platige Image, animacje 3D, które wyświetlane będą na wielkoformatowych ekranach LED.  Światowa premiera odbędzie się w październiku w Katowickim Mieście Ogrodów. Obecnie prowadzone są castingi zarówno do ról pierwszo, jak i drugoplanowych.

Musical będzie opowieścią o życiu autora Małego Księcia oraz o powstaniu tej, jednej z najpiękniejszych książek o dorastaniu, która podbiła serca czytelników na całym świecie. Wśród twórców multimedialnego spektaklu znaleźli się zarówno doświadczeni broadwayowscy artyści, jak i polscy. Polska będzie także obsada spektaklu. Do 10 kwietnia trwa casting na aktorów i aktorki: do głównej roli mogą zgłaszać się chłopcy w wieku ok. 10-14 lat oraz mężczyźni i kobiety w wieku 30-60 lat. Poszukiwani są także tancerze oraz tancerki.

Platige Image posiada bogate doświadczenie w pracy z teatrami. Studio zrealizowało m.in. multimedia i scenografię do pierwszego na świecie spektaklu 3D - „Polita”. Doświadczenie w przygotowaniu technologii cyfrowych wykorzystano także w musicalu  „Piloci”, stworzonym dla Teatru Muzycznego Roma.

Ze strony Platige Image za projekt odpowiada Piotr Sikora, który jest dyrektorem artystycznym przedsięwzięcia. Producentami musicalu są: Kinoshita Group, Gorgeous Entertainment oraz Massbuzz Entertainment.


comments powered by Disqus