Marcowe nowości Klubu Świata Komiksu

Autor: KŚK Redaktor: Motyl

Dodane: 10-03-2024 22:33 ()


Prezentujemy najbliższe premiery Klubu Świata Komiksu wydawnictwa Egmont, które trafią do sprzedaży już 6 i 20 marca. Poniżej możecie zapoznać się z zapowiedzianymi tytułami.

 

Premiera 6 marca 2024 r.

Orły Rzymu

Scenariusz: Marini

Rysunki: Marini

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 304 strony

Format: 216x285

Cena: 169,99

ISBN: 978-83-281-6778-0

Język oryginału: francuski

Seria: Orły Rzymu

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: historyczny, przygodowy

 

Zbiorczy album pięciu tomów znakomitej historyczno-przygodowej opowieści mistrza komiksu Enrica Mariniego.

Cesarz rzymski Oktawian August wysyła legiony na podbój Germanii. Po ciężkich walkach zostaje utworzona nowa prowincja imperium, ale pokonani barbarzyńcy nie zamierzają się pogodzić z utratą wolności... Wśród zabranych do Wiecznego Miasta szlachetnie urodzonych zakładników, mających gwarantować posłuszeństwo Germanów, jest Arminiusz, syn księcia plemienia Cherusków. Oddany na wychowanie zamożnemu rodowi Falco, poznaje swojego rówieśnika Marka. Od tej pory losy młodzieńców będą splecione na dobre i na złe. Oto przedstawiona z epickim rozmachem opowieść o krwawych wojnach, czystej miłości, perwersyjnych żądzach, trafnych przepowiedniach i nieposkromionej ambicji.

Autorem serii jest Enrico Marini, słynny włoski twórca rysunków do bestsellerowych, wydanych również w Polsce serii „Drapieżcy” (sc. Jean Dufaux), „Skorpion” (sc. Stephen Desberg), „Cygan” (sc. Thierry Smolderen) czy „Gwiazda pustyni” (sc. S. Desberg) oraz historii z własnym scenariuszem: „Noir burlesque” i „Batman – Mroczny książę z bajki”.

 

Uniwersum DC. Superman Action Comics – Arena, tom 2

Scenariusz: Phillip Kennedy Johnson

Rysunki: Riccardo Federici, Daniel Sampere, Miguel Mendonca

Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 240 stron  

Format: 167x255

Cena: 79,99

ISBN: 978-83-281-6532-8

Język oryginału: angielski

Seria: Uniwersum DC

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Drugi tom Action Comics w ramach linii wydawniczej Uniwersum DC. Superman i grupa bohaterów znana jako Authority opuścili Ziemię ze specjalną misją uwolnienia uciemiężonych mieszkańców Świata Wojny. Aby to zrobić, muszą pokonać Mongula, potężnego władcę sztucznej planety. Nie mają pojęcia, że tyran doskonale zna ich plany i chce je wykorzystać jako pretekst do przejęcia władzy nad Organizacją Planet Zjednoczonych. Jednak zanim herosi dotrą do Mongula, muszą przetrwać starcie na arenie!

Scenarzysta Phillip Kennedy Johnson oraz grono rysowników, wśród których znaleźli się między innymi Riccardo Federici, Miguel Mendonça, Daniel Sampere, Dale Eaglesham i Will Conrad, przedstawiają niezwykłą opowieść o honorze i nadziei. W tomie pojawiają się gościnnie Guardian oraz J’onn J’onzz, Marsjański Łowca.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Action Comics” #1036-1042.

 

Uniwersum DC. Batman Detective Comics.

Zgaduj-zgadula i inne opowieści, tom 4

Scenariusz: Mariko Tamaki, Nadia Shammas,

Matthew Rosenberg

Rysunki: Ivan Reis, Danny Miki, Fernando Blanco

Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 252 strony

Format: 167x255

Cena: 89,99

ISBN: 978-83-281-6534-2

Język oryginału: angielski

Seria: Uniwersum DC

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Ostatni tom serii pisanej przez niezwykle utalentowaną scenarzystkę Mariko Tamaki. Riddler powraca do Gotham w wielkim stylu, wykorzystując swoje radiowe audycje, by zasiać zamęt w życiu Mrocznego Rycerza. Gdy Batman podąża za wskazówkami złoczyńcy, czas mija nieubłaganie, a życie ludzi, na których uwziął się Riddler, wisi na włosku...

W historii „Przerwana sesja terapeutyczna” obdarzona supermocami Claire Clover powraca do miasta, które zrujnowało jej życie... aby poddać się leczeniu psychiatrycznemu w nowej Wieży Arkham. Jednak tajemnicze morderstwo burzy spokój Gotham Girl.

Spojrzymy również na Gotham z perspektywy chłopca, którego życie zamieniło się w koszmar w ciągu jednej nocy, gdy spotkał zarówno Jokera, jak i Mrocznego Rycerza. Rodzice chłopca padli ofiarą Jokera, a on sam on sam wpadł w szpony systemu. Zamiast trafić do instytucji, która zadbałaby o niego i pomogła mu w radzeniu sobie z traumą, trafił do Azylu Arkham! Wpadł w spiralę przemocy, wobec której nawet Mroczny Rycerz był bezradny.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Detective Comics” #1047-1061.

 

Marvel Fresh. Amazing Spider-Man.

Zielony Goblin powraca, tom 10

Scenariusz: Nick Spencer, Kurt Busiek, Saladin Ahmed

Rysunki: Mark Bagley, Federico Vicentini, Ryan Ottley,

Humberto Ramos i inni

Przekład: Bartosz Czartoryski

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 160 stron

Format: 167x255

Cena: 59,99

ISBN: 978-83-281-5375-2

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Fresh

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Zjadacz Grzechów znów akcji, jeszcze bardziej niebezpieczny niż wcześniej.

Tym razem jego celem zostaje arcywróg Spider-Mana – Norman Osborn, czyli Zielony Goblin. Pająk staje przed dylematem. Co powinien zrobić? Czy naprawdę zamierza pomóc swojemu odwiecznemu przeciwnikowi? Miles Morales, Madame Web, Spider-Woman, Spider-Girl i Ghost-Spider postanawiają połączyć siły, żeby go powstrzymać. Tylko jednej osobie nie podoba się plan ocalenia Pająka, a jest nią… sam Spider-Man. Czyżby Ścianołaz chciał pójść na wojnę ze swoimi sojusznikami?

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Amazing Spider-Man” (2018) #48–49, „Amazing Spider-Man: The Sins of Norman Osborn” oraz w ramach Free Comic Book Day 2020 (Spider-Man/Venom), a następnie zebrane w tomie „Amazing Spider-Man by Nick Spencer vol. 10: Green Goblin Returns”. Scenariusze napisali Nick Spencer, Kurt Busiek, Saladin Ahmed, a rysunki przygotowali między innymi Mark Bagley, Federico Vicentini, Ryan Ottley i Humberto Ramos.

 

Marvel Fresh. Avengers – Wejście feniksa, tom 8

Scenariusz: Jason Aaron

Rysunki: Javier Garrón, Dale Keown, Luca Maresca

Przekład: Marek Starosta

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 160 stron

Format: 167x255

Cena: 59,99

ISBN: 978-83-281-6209-9

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Fresh

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Ósmy tom przygód Avengers z serii wydawniczej Marvel Fresh!

Phoenix powraca! Ognista istota z otchłani kosmosu, zdolna niszczyć całe planety, szuka nowego nosiciela – a chętnych nie brakuje! Podczas gdy najpotężniejsi ziemscy bohaterowie i złoczyńcy zaciekle rywalizują o jej moc, Thor prowadzi do boju drużynę Avengers, aby opanować to nowe zagrożenie. Ich misję komplikuje jednak tajemnicza więź łącząca Gromowładnego z Phoenix…

Autorem tej opowieści jest Jason Aaron, zdobywca Nagrody Eisnera i innych najważniejszych komiksowych wyróżnień, znany z takich serii jak: „Skalp”, „Thor Gromowładny” i „Potężna Thor”, „Punisher Max” czy „Conan Barbarzyńca”. Rysunki stworzyli między innymi Javier Garrón („Inhumans kontra X-Men”, „Śmierć X”), Dale Keown („The Incredible Hulk”) oraz Luca Maresca.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #39–45 serii „Avengers”.

 

Włoski Skarbiec.

Najlepsze komiksy: Giorgio Cavazzano, tom 3

Scenariusz: Lello Arena, Francesco Artibani, Luca Boschi,

Philippe Gasc, Janet Gilbert, Silvano Mezzavilla,

Vicenzo Mollica

Rysunki: Giorgio Cavazzano

Przekład: Jacek Drewnowski

Oprawa: twarda

Objętość: 216 stron

Format: 165x230

Cena: 69,99

ISBN: 978-83-281-6446-8

Język oryginału: włoski

Seria: Włoski Skarbiec

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Tom trzeci serii „Włoski Skarbiec" – kolekcji zawierającej komiksy stworzone przez najsłynniejszych włoskich rysowników Disneya. Każdy tom wzbogacają teksty krytyczne oraz „Szkicownik" z ciekawostkami i rzadkimi oryginalnymi rysunkami pochodzącymi z warsztatu artysty. Seria sześciu tomów poświęcona Giorgiowi Cavazzanowi przedstawia pięćdziesiąt jego najważniejszych dzieł wybranych przez samego autora. Trzeci tom obejmuje lata 1992–1994, kiedy wenecki mistrz zaprezentował swój nowoczesny plastyczny styl całemu światu i stał się „klasykiem” porównywalnym z najwyżej ocenianymi twórcami disnejowskich komiksów. Potwierdza to fakt, że właśnie jemu powierzono zadanie stworzenia najpierw okładki numeru 2000 magazynu „Topolino” – ta piękna akwarela należy we Włoszech do najczęściej przywoływanych i reprodukowanych obrazów – później zaś historii z okazji sześćdziesięciolecia postaci Kaczora Donalda w 1994 roku, która została wydana w wielu krajach. Właśnie w tym roku Giorgio spotkał się z Carlem Barksem, pierwszym mistrzem kaczorowych komiksów.

 

Gargulce. Podróżnik, tom 1

Scenariusz: D.-P. Filippi

Rysunki: J. Etienne

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 48 stron

Format: 215x290

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-6782-7

Język oryginału: francuski

Seria: Gargulce

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Pierwszy tom przygodowo-fantastycznej opowieści dla młodych czytelników. Grzesiek wraz z rodzicami i starszą siostrą przeprowadza się do miasta, którego głównymi atrakcjami są gotycka kolegiata i ponura cytadela. Kiedy chłopiec znajduje dziwny medalion, rozpoczyna się niewiarygodna przygoda, podczas której pozna magiczne tajemnice, a przy okazji wplącze się w odwieczną rozgrywkę między siłami dobra i zła. Na szczęście nasz bohater jest dzielny i pomysłowy, więc chyba da sobie radę!

Głównymi autorami serii są często działający w tandemie dwaj twórcy, francuski scenarzysta Denis-Pierre Filippi i włoski rysownik Silvio Camboni, doskonale znani polskiemu czytelnikowi ze wspólnych dzieł: cyklu „Niezwykła podróż” oraz albumów „Miki i zaginiony ocean” oraz „Miki i kraina Pradawnych”. Camboni ilustruje „Gargulce” od drugiego tomu, natomiast tom pierwszy narysował francuski grafik o pseudonimie J. Étienne (właśc. Étienne Jung; m.in. „Chimery Wenus”, „Auguste et Romulus”, „Brüssli”).

ZOO wymarłych zwierząt, tom 1

Scenariusz: Christophe Cazenove

Rysunki: Bloz

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 48 stron

Format: 215x290

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-6790-2

Język oryginału: francuski

Seria: ZOO wymarłych zwierząt

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Wesoła opowieść dla młodych czytelników – nie tylko tych interesujących się zwierzętami. Weterynarka Debora trafia na staż do bardzo szczególnego ogrodu zoologicznego – takiego, w którym żyją zwierzęta, które uznaje się za... wymarłe! Dront dodo, wilkowór tasmański, lew berberyjski i wiele innych stworzeń mieszka w niezwykłym zoo i ma się dobrze. Deborę czeka mnóstwo zaskakujących przeżyć w fascynującym azylu dla gatunków, które nie powinny już istnieć. Każdy album serii jest uzupełniony dodatkiem na temat zwierząt wymarłych lub zagrożonych wyginięciem.

Autorami cyklu są dwaj Francuzi: sławny scenarzysta Christophe Cazenove, znany w Polsce z bestsellerów „Sisters”, „Mali bogowie” czy „Kasia i jej kot”, oraz grafik Bloz (pseudonim Jeana-Christophe’a Grenona), który zilustrował wydaną także w naszym kraju opowieść „Dinozaury w komiksie”.

 

Lucky Luke. Siedem opowieści o Lucky Luke'u, tom 42

Scenariusz: René Goscinny

Rysunki: Morris

Przekład: Maria Mosiewicz, Marek Puszczewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 216x285

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-6765-0

Język oryginału: francuski

Seria: Lucky Luke

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Lucky Luke, najsłynniejszy komiksowy kowboj Dzikiego Zachodu, od świtu do zmierzchu nie ma chwili spokoju: ciągle komuś pomaga, wybawia od kłopotów, ratuje z niebezpieczeństwa. Wieczorami chętnie by się zdrzemnął, ale prawdziwemu bohaterowi nie jest pisany odpoczynek. W siedmiu krótkich opowieściach zobaczymy, jak Samotny Kowboj radzi sobie w groźnych i śmiesznych sytuacjach. Będzie musiał bronić wędrownego handlarza przed bandytami i Indianami, opiekować się nieposłusznym chłopcem, pomagać pionierom w przeprawie przez rzekę... A nawet ożywiać atmosferę na eleganckim koncercie utworów Mozarta!

Seria „Lucky Luke” została stworzona przez dwie legendy frankofońskiego rynku komiksowego: pisarza René Goscinnego oraz rysownika Morrisa. Obecnie jest kontynuowana przez innych autorów.

 

Mali Bogowie. Centaur by się uśmiał, tom 8

Scenariusz: Christophe Cazenove

Rysunki: Philippe Larbier

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 48 stron

Format: 215x290

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-5749-1

Język oryginału: francuski

Seria: Mali Bogowie

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Ósma część wesołych przygód niezbyt rozgarniętych kandydatów na bogów i herosów starożytnego Olimpu. Nawet oni muszą siedzieć w szkole i wykuwać na pamięć takie nudy jak lista potworów. A kto się źle uczy, ten w lecie odrabia pracę wakacyjną... Apollo i Artemida proszą Heraklesa, żeby zapoznał ich na żywo ze straszliwymi istotami. Niebezpieczna nauka przeciąga się poza wakacje, co więcej, do akcji jako przewodnik wkracza szalony Taurusek, który ma niecodzienne pomysły na poznawanie bestii. Koszmarne emocje gwarantowane!

Autorami historii o psotnych istotach z mitów są scenarzysta Christophe Cazenove, znany w Polsce między innymi z bestsellerowej serii „Sisters”, oraz rysownik Philippe Larbier, który stworzył ilustracje do takich humorystycznych opowieści jak „Chats, chats, chats” czy „Nina” oraz scenariusz kryminalnego cyklu dla dzieci „Les Enigmes de Léa”.

 

Yakari. Śnieżny ptak, tom 18

Scenariusz: Job

Rysunki: Derib

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 216x285

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-6792-6

Język oryginału: francuski

Seria: Yakari

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Osiemnasty tom przygodowej opowieści dla dzieci o znającym język zwierząt małym Indianinie Yakarim i jego dzielnym koniku Małym Piorunie.

Yakariego i jego przyjaciółkę Tęczę porywa nagła wichura! Przenosi bohaterów na daleką północ Ameryki, gdzie jest zimno, a w lecie nie zapada noc. Spotykają tam wiele nieznanych sobie zwierząt i poznają, jak się żyje w strefie tundry. Ale dlaczego niezwykły wiatr porwał właśnie ich dwoje? Czy komuś zależało, aby młodzi Siuksowie wylądowali w tak odległym miejscu? W świecie indiańskich czarów nic nie dzieje się bez przyczyny!

Cykl stworzyli pod koniec lat 60. dwaj Szwajcarzy – scenarzysta Job (André Jobin) oraz rysownik Derib (Claude de Ribaupierre). Za tomy 6 i 31 „Yakariego” (odpowiednio w latach 1982 i 2006) dostali nagrody Festiwalu Komiksowego w Angoulême w różnych kategoriach komiksu dziecięcego. Do dziś ukazało się ponad czterdzieści albumów serii, która wciąż bawi młodszych i starszych czytelników.

 

Królik kontra Małpa i legion zagłady, tom 3

Scenariusz: Jamie Smart

Rysunki: Jamie Smart

Przekład: Mateusz Lis

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 256 stron

Format: 148x210

Cena: 54,99

ISBN: 978-83-281-5374-5

Język oryginału: angielski

Seria: Królik Kontra Małpa

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

Trzeci tom przygód leśnych zwierzątek, które nie mogą zaznać spokoju, odkąd pewna przemądrzała Małpa spadła z nieba w kapsule kosmicznej i zaczęła szarogęsić się w ich lesie. Królik i reszta gangu – Gryzek, Wieprzek, Czarek z Żelastwa, Kaskabóbr i Skunks – mają serdecznie dość intruza i chaosu, jaki wywołuje. Czy zdołają zatrzymać apokalipsę zanim będzie za późno?

Autor scenariusza i rysownik Jamie Smart od wielu lat zajmuje się tworzeniem komiksów dla najmłodszych. Do najpopularniejszych tytułów jego autorstwa należą: „Królik kontra małpa”, „Looshkin” i „Fish-Head Steve” – pierwszy komiks nominowany do prestiżowej nagrody im. Roalda Dahla dla najzabawniejszych powieści. Jamie Smart jest również autorem ilustrowanych książek dla dzieci („Flember: the Secret Book”) oraz projektów multimedialnych („Find Chaffy”).

Premiera 13 marca 2024 r.

Kajko i Kokosz – Nowe Przygody.

Powrót Milusia, tom 3

Scenariusz: Maciej Kur

Rysunki: Sławomir Kiełbus

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 216x285       

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-5582-4

Język oryginału: polski

Seria: Kajko i Kokosz – Nowe Przygody

Kategoria: komiks polski

Tematyka: humor

 

„Kajko i Kokosz” Janusza Christy (1934–2008) to jedna z najsławniejszych polskich serii komiksowych. W przezabawny sposób opowiada o przygodach dwóch słowiańskich wojów – mądrego i uczciwego Kajka oraz silnego i samolubnego Kokosza – służących kasztelanowi Mirmiłowi. Dwaj przyjaciele dzielnie bronią Mirmiłowa przed atakami niecnych zbójcerzy, raz po raz wpadając w tarapaty. „Kajko i Kokosz – Opowieści z Mirmiłowa” to oficjalna kontynuacja tej kultowej serii.

Czas na powrót ulubionego bohatera wielu fanów komiksów o Kajku i Kokoszu – smoka Milusia! W jakich okolicznościach dojdzie do ponownego spotkania Kajka i Kokosza z ich dawnym wychowankiem oraz jaka czeka ich przygoda, dowiemy się właśnie z tego tomu.

Kontynuacji kultowej serii Janusza Christy podjęli się – w swoim stylu, ale z wielkim szacunkiem dla ducha oryginału – znani polscy scenarzyści i rysownicy: Maciej Kur, Sławomir Kiełbus i Piotr Bednarczyk. Album jest trzecią, po „Królewskiej konnej” oraz „Zaćmieniu o zmierzchu”, pełnometrażową opowieścią z cyklu „Kajko i Kokosz – Nowe Przygody”.

 Premiera 20 marca 2024 r.

 

Świat Akwilonu. Orki i gobliny – Gri'im, tom 3

Scenariusz: Nicolas Jarry

Rysunki: Stéphane Créty

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 64 strony

Format: 215x290

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-7035-3

Język oryginału: francuski

Seria: Świat Akwilonu

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: fantasy

 

„Orki i gobliny” to seria rozgrywająca się w Akwilonie – jednym z największych komiksowych uniwersów fantasy. Akcja tej opowieści, podobnie jak fabuły cykli „Elfy”, „Krasnoludy” i „Magowie” jest umieszczona w krainie Arranii.

Ork Gri’im to doświadczony wojownik, który powraca do rodzinnej Krainy Lodów, aby rozliczyć się z przeszłością. Jednocześnie w tej samej okolicy pojawia się wielka wyprawa poszukiwaczy złóż naturalnych. Ludzie sądzą, że po zakończeniu ogólnoświatowej wojny z ghulami na dalekiej północy jest już bezpiecznie i będą mogli spokojnie prowadzić wydobycie. Nie wiedzą, że potężne czary użyte podczas wojny uwolniły grozę sprzed tysiącleci. Także Gri’im mimowolnie znajdzie się w samym centrum strasznych wydarzeń...

Świat Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści specjalizujący się w opowieściach mitycznych, baśniowych i fantastycznych: Jean-Luc Istin („Merlin”, „Les druides”) i Nicolas Jarry („Zmierzch bogów”), którzy do współpracy zaprosili kilku innych scenarzystów oraz wielu doświadczonych rysowników.

 

Niewidzialni, tom 4

Scenariusz: Grant Morrison

Rysunki: Chris Weston, Ivan Reis, Ray Kryssing i inni

Przekład: Paulina Braiter

Oprawa: twarda

Objętość: 512 stron

Format: 170x260

Cena: 179,99

ISBN: 978-83-281-5597-8

Język oryginału: angielski

Seria: Niewidzialni

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Ostatni album zbiorczy legendarnej serii Granta Morrisona, jednego z brytyjskich twórców, którzy pod koniec XX wieku zmienili oblicze komiksu amerykańskiego.

Niewidzialni to anarchistyczne grupy walczące z odrażającymi siłami rządzącymi światem. Ich celem jest pokonanie istot kierujących z cienia rządami i korporacjami. Ale czy misja Niewidzialnych ma szanse powodzenia w starciu z tak potężnymi przybyszami z innego wymiaru?

W tym tomie Niewidzialni rozpoczynają atak na podziemnie laboratorium w Nowym Meksyku, aby zdobyć lekarstwo na wirusa HIV, a ostateczny los ludzkości zostanie rozstrzygnięty w apokaliptycznym międzywymiarowym starciu!

Autorem scenariusza jest sławny Szkot Grant Morrison, twórca takich dzieł jak „Doom Patrol” i „Multiwersum” czy opowieści o Batmanie, Supermanie i Animal Manie. Za rysunki odpowiada wielu wybitnych grafików amerykańskiego rynku komiksowego.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach serii „The Invisibles”, vol. 2, #14-22 i vol. 3 #12-1. Komiks dla dorosłych.

 

DC Black Label.

Wonder Woman Historia: Amazonki

Scenariusz: Kelly Sue Deconnick

Rysunki: Phil Jimenez, Gene Ha, Nicola Scott

Przekład: Jacek Żuławnik

Oprawa: twarda

Objętość: 232 strony

Format: 216x276

Cena: 119,99

ISBN: 978-83-281-6535-9

Język oryginału: angielski

Seria: DC Black Label

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Dawno, dawno temu niezadowolone z poczynań bogów kobiety z panteonu olimpijskiego zawiązały spisek. Szykując się do buntu, boginie stworzyły Amazonki, wraz z którymi narodziło się zupełnie nowe, niespotykane dotąd na Ziemi społeczeństwo zdolne do cudownych, niezwykłych czynów. Jego istnienie nie mogło jednak wiecznie pozostawać tajemnicą. Gdy zrozpaczona kobieta imieniem Hippolita spotyka Amazonki, uruchamia łańcuch wydarzeń, które doprowadzą do otwartej wojny pomiędzy niebem a ziemią!

Wyjątkowo utalentowany kwartet – Kelly Sue DeConnick, Phil Jimenez, Gene Ha i Nicola Scott – przedstawia cieszącą się uznaniem krytyków i uhonorowaną Nagrodą Eisnera zupełnie wyjątkową, przepięknie zilustrowaną opowieść, która nikogo nie pozostawi obojętnym. Jeśli wydawało ci się, że dobrze znasz historię Amazonek i Wonder Woman, to świeże, niekonwencjonalne spojrzenie na ich tradycję sprawi, że ujrzysz je w zupełnie nowym świetle.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Wonder Woman Historia: The Amazons” 1-3.

 

Marvel Classic. Amazing Spider-Man, tom 3

Scenariusz: J. Michael Straczynski

Rysunki: Mike Deodato i John Romita Jr.

Przekład: Marek Starosta

Oprawa: twarda

Objętość: 408 stron

Format: 170x260

Cena: 179,99

ISBN: 978-83-281-6212-9

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Classic

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Trzeci tom serii „Amazing Spider-Man” na podstawie scenariusza J. Michaela Straczynskiego.

W Nowym Jorku pojawia się Ezekiel, by ostrzec Parkera przed czyhającym na niego wrogiem. Jego tropem podąża Strażnik Bramy. Żeby bliscy Petera pozostali bezpieczni, Ezekiel proponuje mu wycieczkę do Ameryki Południowej. Tymczasem jednak na Manhattanie rozpoczyna się inwazja pająków, za którą obwiniany jest… Spider-Man. W tych okolicznościach Parker nie może wyjechać. Niedługo później Peter dostaje list od Gwen Stacy. A przecież był pewien, że jego dawna miłość odeszła. Czyżby jednak Gwen żyła? Czy ktoś pogrywa sobie z Pająkiem? Z kolei Mary Jane postanawia zadbać o swoją karierę aktorską. Tym razem spróbuje sił na deskach teatru…

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Amazing Spider-Man" #503–518 ze scenariuszem J. Michaela Straczynskiego i z rysunkami Mike’a Deodato i Johna Romity Jr.

 

Marvel Classic. Zjawiskowa She-Hulk, tom 2

Scenariusz: John Byrne

Rysunki: John Byrne

Przekład: Jacek Żuławnik

Oprawa: twarda

Objętość: 360 stron

Format: 170x260

Cena: 169,99

ISBN: 978-83-281-6210-5

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Classic

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Superbohaterka, prawniczka i wygadana seksbomba o osobowości dorównującej siłą jej zielonym mięśniom. To właśnie Jennifer Walters – zjawiskowa She-Hulk, która burzy czwartą ścianę w komiksie legendarnego Johna Byrne’a! I robi o wiele więcej – wskrzesza magię świąt, daje popalić złoczyńcy o sercu z kamienia, zamienia się ciałami ze swoją najlepszą przyjaciółką, a także zmaga się ze… śmiercią autora komiksu, w którym występuje?!

Autorem tej klasycznej komediowej serii o She-Hulk, wzbogaconej satyrą na świat mediów i komiksu, jest John Byrne, uwielbiany przez fanów za „Fantastyczną Czwórkę” i komiksy o X-Men, które pisał wspólnie z Chrisem Claremontem.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Sensational She-Hulk” #36–46 i #48–50.

 

Star Wars. Wielka Republika. Ostrze

Scenariusz: Charles Soule

Rysunki: Marco Castiello, Jethro Morales

Przekład: Katarzyna Nowakowska

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 108 stron

Format: 167x255

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-6448-2

Język oryginału: angielski

Seria: Star Wars

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: science fiction

 

Porter Engle jest prawdopodobnie najbardziej utalentowanym mistrzem miecza świetlnego w Wielkiej Republice. Wraz ze swoją siostrą Barash Silvain, również rycerzem Jedi, podróżuje po galaktyce i służy jako strażnik pokoju i sprawiedliwości. Kiedy oboje w odpowiedzi na desperacką prośbę o pomoc wyruszają na planetę daleko na granicy Republiki, są przekonani, że ta misja się powiedzie. Ponieważ nikt w galaktyce nie walczy tak jak Porter Engle. Żaden wojownik nie jest w stanie mu dorównać. Nikt nawet się nie zbliża do jego poziomu. Rycerze Jedi są pewni zwycięstwa… dopóki nie zobaczą, co ich czeka!

Star Wars. Han Solo i Chewbacca

Za milion kredytów. Część druga, tom 2

Scenariusz: Marc Guggenheim

Rysunki: David Messina i Paul Fry

Przekład: Jacek Drewnowski

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 120 stron

Format: 167x255

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-6447-5

Język oryginału: angielski

Seria: Star Wars. Han Solo i Chewbacca

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: science fiction

 

Druga część komiksowej opowieści o przygodach nietuzinkowej pary przyjaciół. Chewie jest uwięziony na planecie Gulhadar, a w tej samej celi siedzi nie kto inny

jak Maz Kanata! Ale gdzie jest Han Solo i co się stało z „Sokołem Millennium”? Mimo przewagi przeciwnika Chewie podejmuje śmiałą ucieczkę. Gdzie indziej ucieka Greedo... i nie uwierzycie, kto go ściga! Obaj poszukiwani osobnicy znajdują się na kursie kolizyjnym, ale wspólnie mogą mieć szansę na zdobycie urny Jabby. Ta jednak znajduje się w niebezpiecznych rękach. Jak zatem rozgniewany Wookiee ma przeprowadzić największy skok w dziejach? I czy zawartość urny może wpłynąć

na przyszłość galaktyki „Gwiezdnych Wojen"?

Manga DC.

Superman kontra Meshi: Zażarte starcie, tom 1

Scenariusz: Satoshi Miyagawa

Rysunki: Kai Kitagou

Przekład: Paweł Dybała

Oprawa: miękka z obwolutą

Objętość: 160 stron

Format: 148x210

Cena: 32,99

ISBN: 978-83-281-6526-7

Język oryginału: japoński

Seria: Manga DC

Kategoria: manga

Tematyka: superbohaterowie

 

Superman, najsilniejszy superbohater na świecie, na co dzień dzielnie staje w obronie sprawiedliwości. W chwilach wolnych natomiast najchętniej wybiera się do... japońskich fast foodowych restauracji, by kosztować tamtejszych specjałów. Gdy w jego superbrzuchu rozlega się burczenie, to znak, że musi niezwłocznie udać się do Kraju Kwitnącej Wiśni, by doświadczyć kolejnej eksplozji smaków! Przed wami kulinarne podróże superfana japońskiej kuchni!

Mangę stworzyli Satoshi Miyagawa („Space Battleship Tiramisu”) i Kai Kitagou („Good Morning Leon”).

 

Straszna Wyspa. Niesamowita przygoda Myszki Miki

Scenariusz: Alexis Nesme

Rysunki: Alexis Nesme

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 56 stron

Format: 216x285

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-6640-0

Język oryginału: francuski

Seria: Myszka Miki

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: kryminał/przygodowy

 

Zupełnie nowe przygody Mikiego oraz Minnie, Goofiego, Donalda i innych disnejowskich bohaterów w kolekcji autorskich komiksów znanych europejskich twórców!

Miki, Goofy i Donald wracają do zawodu detektywów! Dostają niezwykłe zlecenie odnalezienia archeologa-amatora lorda Pepperminta, który wyruszył w odkrywczą wyprawę na morza południowe, ale zaginął w tajemniczych okolicznościach. Przed bohaterami niebezpieczna podróż, podczas której będą musieli pokonać wiele przeciwności, aby dotrzeć do skarbu ukrytego na lądzie, który zapiski z dawnych czasów nazywają... Straszną Wyspą!

Scenariusz i rysunki do albumu są dziełem urodzonego w 1974 roku Francuza Alexisa Nesme’a, autora tworzącego przede wszystkim dla dzieci. W Polsce jest znany z innego albumu o Mikim – Horrifikland. Przerażająca przygoda Myszki Miki (scen. Lewis Trondheim), a także z opowieści Dzieci kapitana Granta (według powieści Juliusza Verne’a) i serii dla najmłodszych czytelników Misia Marysia.

 

Idefiks i Nieugięci.

Nieugięci robią niezły cyrk, tom 4

Scenariusz: Yves Coulon, Simon Lecocq,

Cédric Bacconnier

Rysunki: Philippe Fenech, Rudy, David Etien

Przekład: Marek Puszczewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 72 strony

Format: 216x216

Cena: 27,99

ISBN: 978-83-281-7033-9

Język oryginału: francuski

Seria: Idefiks i Nieugięci

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Jest 52 rok p.n.e. Cała Lutecja jest podbita przez Rzymian… Cała? Nie! Grupa nieugiętych zwierząt dowodzona przez Idefiksa nadal opiera się najeźdźcy! Po pokonaniu galijskiego przywódcy Kamulogena przez generała Labienusa dzielny piesek Idefiks organizuje ruch oporu, żeby bronić galijskiego miasta przed rzymskim okupantem. Idefiks wraz ze swoją przyjaciółką Frygą, kocicą Przecherą i buldogiem Rygoriksem przychodzi z pomocą tym, którzy ponieśli konsekwencje rzymskiej okupacji… Na Teutatesa, tak im dadzą popalić, że Rzymianie zapomną od tego języka (łacińskiego) w gębach!

Rzymianom wreszcie nadarza się okazja, żeby rzucić niesfornego Idefiksa i jego ekipę lwom na pożarcie podczas cyrkowych igrzysk. Jednak wszystko musi się skomplikować, jak to w Lutecji!

Ambitny generał Labienus nie zna dnia ani godziny, kiedy znów uderzą Nieugięci uprzykrzający mu życie w każdej, nawet najbardziej błahej, chwili. Nic więc dziwnego, że degustacja zupy z przysmaków z pobliskiego targu kończy się dla niego prawdziwą porażką, a próba przerobienia antycznych menhirów w rzymskie kolumny staje się popisem, ale nie sztuki na cześć Cezara, tylko podniebnych akrobacji Idefiksa, który wreszcie przełamał swój lęk przed lataniem. Ale cóż się dziwić, skoro podstępna banda nie działa sama. Wspiera ją moc eliksirów druidzkiego kapłana, a raczej wątpliwej jakości podróbek jego puchacza Nocolotiksa.

Album został narysowany przez Francuzów: Davida Etiena (Czwórka z Baker Street, W poszukiwaniu Ptaka Czasu), Rudy’ego i Philippe'a Fenecha (Kumpelki). Scenariusze również stworzyli francuscy autorzy – Cédric Bacconnier, Yves Coulon i Simone Lecocq. Czwarty tom zawiera trzy historie: Nieugięci robią niezły cyrk, Idefiks i zupa rzymska oraz Latające menhiry.

 

 

Fibi i Jednorożec – Pod gwiazdami, tom 11

Scenariusz: Dana Simpson

Rysunki: Dana Simpson

Przekład: Mateusz Lis

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 176 stron

Format: 148x210

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-6671-4

Język oryginału: angielski

Seria: Komiksy są super!

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: humor

 

Jedenasty tom mądrej i zabawnej opowieści o dziewczynce Fibi, której najbliższą przyjaciółką jest jednorożcowa piękność Marigold Niebiańskie Chrapy. Nareszcie wakacje! Dla bohaterek to czas beztroski i niekończących się zabaw, a także… okazja do nauki rzeczy, których nie poznasz w szkole. I tak podczas wypadu na basen Fibi odkryje, że popularność ma swoje ciemne strony. A na kempingu okaże się, że róg jednorożca idealnie sprawdza się jako rożen! I to tylko niektóre z przygód czekających na was w jedenastym tomie serii!

Dana Simpson zyskała światową sławę serią o Fibi, za którą otrzymała dwie ważne amerykańskie nagrody za twórczość dla dzieci. Jest także autorką cykli przeznaczonych przede wszystkim dla dorosłych czytelników: „Ozzy and Millie”, „I Drew This" i „Raine Dog”.


comments powered by Disqus