Pentagon zaprzecza - armia USA nie korzysta z technologii pochodzących spoza Ziemi

Autor: Spider Redaktor: Jacek Strzyż

Dodane: 09-03-2024 14:20 ()


All-Domain Anomaly Research Office (AARO), specjalne biuro Pentagonu powołane do badania spraw UFO, zaprzecza jakoby armia USA korzystała z technologii pozyskanych od obcych ras z kosmosu.

AARO podkreśla, że nie ma w tej chwili żadnych dowodów na istnienie pozaziemskiej technologii na niebie, w kosmosie czy w jakichkolwiek wrakach, które rozbiły się na Ziemi. Wszelkie sprawy badane przez biuro były normalnymi obiektami, które zostały uznane za przybyszów z kosmosu przez pomyłkę.

AARO zostało powołane przez rząd USA do badania raportów o Unidentified Anomalous Phenomena (UAP), czyli nie tylko obiektów w powietrzu (UFO), ale także w wodzie czy w kosmosie. W piątek, 8 marca 2024 roku, biuro przedstawiło długo oczekiwany raport, który zaprzecza pogłoskom, by władze wiedziały o wizytach istot pozaziemskich, a także badały ich technologię i tworzyły oparte o nią kolejne wynalazki. W raporcie podkreślono, że wiele z zaobserwowanych sytuacji nie zostało do końca wyjaśnionych, w większości ze względu na skąpe informacje lub nagrania słabej jakości.

Raport wymienia także niektóre wojskowe technologie, których sekretne testy mogły zostać uznane za UAP. Należą do nich m. in. Projekt Mogul, czyli balon obserwacyjny, który rozbił się w 1947 roku w Roswell, w Nowym Meksyku i zapoczątkował fenomen UFO oraz Projekt Gambit, czyli satelity obserwacyjne, które robiły zdjęcia i wystrzeliwały kanistry z filmem, które opadały na powierzchnię Ziemi na spadochronach. Przywołano także wiele modeli tajnych samolotów, które obserwatorzy mogli wziąć za UFO, takich jak samolot szpiegowski U-2, bombowiec typu stealth B-2 Spirit czy samolot zwiadowczy SR-71 Blackbird. AARO podkreśla, że zwolennicy teorii o wizytach istot spoza Ziemi również nie mają na to żadnych niezbitych dowodów, a ich rozważania pozostają w granicach teorii spiskowych.

Teza w podsumowaniu raportu AARO jest zgodna z opublikowanym we wrześniu 2023 roku raportem NASA, który stwierdza, że nie znaleziono żadnych dowodów na kontakt z pozaziemską cywilizacją.

Źródło: space.com, zdjęcie: Getty Images/David Zaitz


comments powered by Disqus