„O psie, który jeździł koleją" od 2 lutego na platformach VOD

Autor: Kino Świat Redaktor: Motyl

Dodane: 02-02-2024 23:55 ()


Współczesna ekranizacja uwielbianej powieści Romana Pisarskiego, na którą widzowie czekali latami. „O psie, który jeździł koleją” – jeden z największych polskich hitów kinowych 2023 roku od 2 lutego na platformach VOD.

 

Przeniesiona we współczesne czasy opowieść znana z uwielbianego dzieła Romana Pisarskiego pod tym samym tytułem. Poruszająca historia przyjaźni dziecka i niezwykłego psa-podróżnika, czworonoga wiernego jak Lassie, dzielnego jak Bella i zabawnego jak Beethoven, który od szczenięcia czuł pociąg do wielkiej przygody i swoimi podróżami koleją poruszył miliony serc. W obsadzie wyczekiwanego filmu znaleźli się m.in. Mateusz Damięcki, Monika Pikuła, Adam Woronowicz i Liliana Zajbert. Za kamerą stanęła Magdalena Nieć („Detektyw Bruno”). „O psie, który jeździł koleją” to film, na który widzowie czekali latami – ponadczasowy, międzypokoleniowy, z happy endem i uroczym owczarkiem szwajcarskim w roli głównej. Obraz gwarantujący pełną rozmachu rozrywkę i niezapomniane emocje, przekładające się na wielką lekcję przyjaźni, empatii i ekologii. „O psie, który jeździł koleją” to również kolejna produkcja własna CANAL+ ORIGINAL. A zatem – wskocz do pociągu byle jakiego, dołącz do psa Lampo i przeżyj to, co on podczas pełnych radości i niespodzianek wypraw od Bałtyku aż po szczyty gór.

Życie Zuzi (Liliana Zajbert), której tata Piotr (Mateusz Damięcki) pracuje na kolei, zmienia się nie do poznania, kiedy wkracza w nie Lampo – niezwykły pies-podróżnik. Wyjątkowy owczarek, którego wyprawy pociągiem są sensacją i hitem Internetu, z miejsca zostaje najlepszym przyjacielem mającej problemy z sercem dziewczynki. Niestety, zazdrosny o sławę Lampo Dyrektor (Adam Woronowicz) robi wszystko, żeby pozbyć się psa ze swojej stacji. Kiedy mu się to udaje, rozdzielona z ukochanym pupilem Zuzia zaczyna chorować. Chociaż wszyscy starają się jej pomóc, szybko staje się jasne, że tylko bliskość i przyjaźń czworonoga mogą być lekarstwem, którego dziewczynka tak bardzo potrzebuje.

 

Od 2 lutego film będzie dostępny online na platformach:

Premiery CANAL+, Player, Polsat Box Go, Rakuten, TVP VOD, Play, UPC, Orange, Vectra, Multimedia Polska, MEGOGO, Nowe Horyzonty VOD, Katoflix, MOJEeKINO.pl, Toya, Inea, VOD Warszawa, E-kino pod Baranami

 

O psie, który jeździł koleją © fot. Hubert Komerski, prod. CANAL+, dystr. Kino Świat 2024

 

Premiera VOD: 2 lutego 2024

 

Gatunek: familijny / przygodowy

Produkcja: Polska 2023

Producent: CANAL+

Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

Producent wykonawczy: Beata Pisula (K&K Selekt Film)

Producenci kreatywni: Michał Broniszewski, Beata Pisula, Marcin Siemiątkowski

 

Scenariusz: Mojca Tirš, Marcin Siemiątkowski na podstawie opowiadania „O psie, który jeździł koleją” Romana Pisarskiego

Reżyseria: Magdalena Nieć („Detektyw Bruno”)

Obsada: Mateusz Damięcki („Furioza”, „Planeta Singli. Osiem historii”), Monika Pikuła („Teściowie”, „Listy do M. 4”), Adam Woronowicz („Mayday”, „Teściowie”), Liliana Zajbert (seriale „Kruk”, „Komisarz Alex”)


comments powered by Disqus