Jacek Widor w CAS Ruch to zdrowie - relacja

Autor: CAS Ruch to zdrowie Redaktor: Motyl

Dodane: 01-02-2024 21:38 ()


W piątkowe popołudnie 26 stycznia 2024 r. w Centrum Aktywności Seniorów na os. Mistrzejowice Nowe w Krakowie miało miejsce niecodzienne spotkanie. Seniorzy mogli spotkać się z Jackiem Widorem, rysownikiem, scenarzystą komiksowym, ilustratorem, animatorem... Autor w latach osiemdziesiątych XX w. publikował w „Świecie Młodych” komiks "Metacom", który opowiadał o zbrojnym powstaniu Indian w Nowej Anglii w XVII w. Po latach materiał ten został opublikowanym w wydaniu zbiorczym przez oficynę Ongrys. Jakiś czas później Wydawnictwo Alter zaprezentowało komiks "Attyla i Papież Leon", opracowany – rzecz jasna – przez tego samego autora.

Wydarzenie w Centrum Aktywności Seniorów było okazją do opowiedzenia o kulisach powstania obu tytułów. Autor zaprezentował także oryginalne plansze z powstałego jeszcze metodą tradycyjną, czyli na papierze, westernu "Metacom". Oprócz tego Jacek Widor opowiedział także trochę o pracy animatora. Warto zaznaczyć, że rysownik brał udział w powstawaniu filmu "Tytus, Romek i A'Tomek wśród złodziei marzeń" (reż. Leszek Gałysz, 2002 r.), który opowiadał przygodę postaci z popularnego komiksu Henryka Jerzego Chmielewskiego. Dlatego też na zakończenie spotkania Jacek Widor zostawił na pamiątkę wykonany specjalnie przy tej okazji rysunek głównego bohatera - Tytusa de Zoo. Ponadto wykonał kilka okolicznościowych portretów Pań, które przybyły na to wydarzenie.

Spotkanie prowadził związany z Krakowskim Klubem Komiksu Jan Lorek. Sala była pełna, a atmosfera wyśmienita. W planach są już kolejne wydarzenia.

Galeria


comments powered by Disqus