„Pszczelarz” we wszystkich formatach w Cinema City

Autor: Cinema City Redaktor: Motyl

Dodane: 11-01-2024 23:41 ()


W Cinema City czeka na Was najlepsze kino akcji na początek nowego roku. To za sprawą filmu „Pszczelarz” z Jasonem Stathamem, który dostępny będzie także w wyjątkowych formatach: IMAX, 4DX oraz ScreenX. Akcji dostarczy nam również powrót legendy „Fuks 2”. Dodatkowo premierę będą miały dwa polskie tytuły: „Powstaniec 1863” czyli epicka, historyczna superprodukcja oraz komedia z ekscentrycznym belfrem w roli głównej „Piep*zyć Mickiewicza”. Ostatnia nowość to „Wyspa Puffinów. Nowi przyjaciele”, czyli ciepła, wzruszająca bajka dla najmłodszych, oparta na uwielbianym przez dzieci i wielokrotnie nagradzanym serialu telewizyjnym, która w Cinema City trafia do Oferty Rodzinnej.

„Pszczelarz” i ikona kina akcji Jason Statham jako agent tajnej jednostki specjalnej

Adam Clay od dłuższego czasu wiedzie spokojne życie na prowincji, doglądając pszczół. Jednak, gdy na skutek internetowego oszustwa jego przyjaciółka odbiera sobie życie, postanawia się zemścić i rzuca wyzwanie potężnej organizacji przestępczej. Clay w przeszłości posiadł zestaw unikalnych umiejętności, a litość nie leży w jego naturze, więc nie zatrzyma się, póki nie dotrze na sam szczyt gangsterskiej piramidy. Niestety jego powrót zaniepokoi wielu niebezpiecznych ludzi, którzy są gotowi zrobić wszystko, by raz na zawsze się go pozbyć.

„Powstaniec 1863” to porywająca produkcja opowiedziana z perspektywy kapelana – generała Stanisława Brzóski (w tej roli Sebastian Fabijański), aktywnie walczącego przeciw Rosji. Tytułowy Powstaniec w wyniku splotu wydarzeń staje na czele najdłużej walczącego oddziału powstańczego. Tropiony przez carskiego oficera Maniukina, zwanego „Katem Podlasia”, kilkukrotnie ucieka śmierci. Nazywany przez Rosjan, „Duchem” przez najbliższe dwa lata powstania pozostanie nieuchwytny, siejąc popłoch wśród wojsk Imperium Rosyjskiego. Dając przy tym polskiemu społeczeństwu nadzieję na wydostanie się spod carskiego zaboru.

„Piep*zyć Mickiewicza”

Wyrzucony z uczelni pisarz i wykładowca Jan Sienkiewicz, w tej roli Dawid Ogrodnik, zatrudnia się w warszawskim liceum. Pod jego opiekę trafia słynna na całą szkołę klasa zbuntowanych i odpornych na wiedzę wyrzutków. Ale Sienkiewicz, uzbrojony w literaturę, entuzjazm i masę niekonwencjonalnych pomysłów, rzuci wyzwanie skazanej na wykluczenie grupie. Czy uda mu się ją okiełznać i ocalić? Opowieść o przyjaźni, miłości, szkolnych szaleństwach i o tym, że każdy zasługuje na jeszcze jedną szansę.

Co zdarzy się w nowej odsłonie sensacyjnej komedii „Fuks 2”? Tym razem głównym bohaterem jest dwudziestoletni Maciek (w tej roli Maciej Musiał). Choć bystry i ogarnięty, pieniądze i samochód na randkę musi pożyczyć od taty. Jego ojciec w dniu osiemnastych urodzin odpalił ładunek wybuchowy, ukradł samochód, przyczynił się do rozbicia dwóch policyjnych radiowozów i „stuknął na grubą kasę” szemranego biznesmena. Jednocześnie zdobył serce pięknej kobiety. Poprzeczkę zawiesił zatem wysoko, a już niedługo okaże się, czy syn odziedziczył po nim brawurowy charakter i skłonność do niebezpiecznych intryg. W filmie Maciejowi Musiałowi towarzyszyć będą Paulina Gałązka, Katarzyna Sawczuk, Maciej Stuhr oraz Janusz Gajos.

Animacja „Wyspa Puffinów. Nowi przyjaciele”, to film, który przedstawia przygody ptasiej rodziny maskonurów: Oony i jej braciszka Baby oraz ich towarzyszy zabaw, May i Mossy’ego. Opowiada o przyrodzie, bliskości i odwadze oraz o tym, że przyjaciele trzymają się razem, co by się nie działo! Gdy do Wyspy Puffinów zbliża się wielka burza, Oona odkrywa, że ostatnie Małe Jajko w tym sezonie zniknęło w tajemniczych okolicznościach. Wraz z nowymi przyjaciółmi postanawia je odnaleźć i bezpiecznie sprowadzić do domu. Film trafia do Oferty Rodzinnej, w której rodzice płacą za bilety do kina tyle co ich pociechy.

Rusza przedsprzedaż pokazów:

Od 19 stycznia nagrodzony tegorocznym Złotym Globem za najlepszą animację: „Chłopiec i Czapla”. Zdobywca Oscara® Hayao Miyazaki ponownie zaprasza do swojego świata. Młody Mahito, z tęsknoty za matką, wyrusza do magicznego miejsca, które dzielą żywi i umarli. Tam, gdzie śmierć dobiega końca, a życie znajduje nowy początek. Animacja

Od 26 styczna do BNP Paribas IMAX powraca „Oppenheimer”, który stał się wielkim zwycięzcą tegorocznej edycji Złotych Globów. Zdobył statuetki w kategoriach: najlepszy dramat, najlepszy aktor w dramacie, najlepszy aktor drugoplanowy, najlepszy reżyser i najlepsza muzyka.

A już 25 stycznia pierwsze Ladies Night w tym roku i przedpremierowy pokaz filmu „Baby boom czyli Kogel Mogel 5”!

Piotruś towarzyszy siostrze w trakcie porodu i sam zaczyna marzyć o dziecku – ku przerażeniu Marlenki. Marcin, świeżo upieczony tata, wpada w panikę i nagle znika. A do tego w Brzózkach zjawia się tajemnicza Kamila – dziewczyna w zaawansowanej ciąży, która szuka właśnie Zawady…


comments powered by Disqus