Jak odblokować Netflix używając VPN?

Autor: Krzysztof Malinowski Redaktor: Motyl

Dodane: 09-01-2024 21:57 ()


Oglądanie poprzez serwisy streamingowe towarzyszy każdemu z nas, mamy ulubione filmy seriale. Istnieje możliwość na poszerzenie asortymentu programów do oglądanie poprzez coraz bardziej popularny VPN. Jak go używać na jaki program się zdecydować, do czego właściwie służy?

Czym jest VPN?

VPN, co oznacza Virtual Private Network (Wirtualna Sieć Prywatna), jest technologią, która umożliwia bezpieczne połączenie między Twoim urządzeniem a internetem poprzez specjalny kanał zwany tunelem VPN. Ten tunel ma za zadanie ochronić Twoje dane, co sprawia, że stają się one trudniejsze do przechwycenia przez nieuprawnione osoby.

Jak działa VPN?

Kiedy nawiązujesz połączenie z usługą VPN, Twoje urządzenie tworzy bezpieczny kanał komunikacyjny z serwerem VPN. Ten kanał jest zabezpieczony szyfrowaniem, co oznacza, że dane przesyłane między Twoim urządzeniem, a serwerem są zaszyfrowane, co utrudnia ich przechwycenie. Co do adresu IP, zamiast używać rzeczywistego adresu IP, serwer VPN przypisuje swój. To działa jak maskowanie Twojej prawdziwej lokalizacji. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo i prywatność, VPN chroni dane użytkownika przed potencjalnymi atakami hakerów, szczególnie w przypadku korzystania z publicznych sieci Wi-Fi. Ponadto ukrywa tożsamość i lokalizację przed stronami internetowymi, które mogą śledzić działania użytkowników.

Jak użyć VPN?

Aby skorzystać z usługi VPN, zacznij od wyboru renomowanego dostawcy, takiego jak ExpressVPN, SurfShark, NordVPN, CyberGhost lub PrivateVPN. Następnie zarejestruj się na ich platformie, pobierz i zainstaluj aplikację VPN na swoim urządzeniu.

Więcej informacji znajdziesz pod linkiem https://bestflix.pl/vpn-do-ogladania-netflix

Po zainstalowaniu, uruchom aplikację, zaloguj się na swoje konto VPN i skonfiguruj ją według własnych preferencji. W niektórych przypadkach może być konieczne także wybranie lokalizacji serwera, z którego chcesz korzystać. Gdy wszystko jest gotowe, połącz się z serwerem VPN, naciskając odpowiedni przycisk, zazwyczaj oznaczony jako "Połącz". Teraz, będąc połączonym z VPN, możesz swobodnie korzystać z internetu, a jednocześnie zabezpieczyć swoje dane przed potencjalnymi zagrożeniami.

VPN a Netflix

VPN umożliwia zmianę wirtualnej lokalizacji użytkownika poprzez kierowanie ruchu internetowego przez serwer znajdujący się w innym regionie lub kraju. W wyniku tego działania usługi streamingowe, takie jak Netflix, mogą interpretować, że użytkownik pochodzi z miejsca, gdzie zlokalizowany jest używany serwer VPN. Różnice w dostępności treści wynikają z faktu, że poszczególne kraje mają różne umowy licencyjne regulujące dostęp do treści. Platformy streamingowe utrzymują odrębne biblioteki filmów i seriali dla różnych regionów z uwagi na zróżnicowane prawa autorskie, przepisy rynkowe oraz preferencje lokalnej widowni. Korzystanie z VPN pozwala użytkownikom przeglądać treści dostępne w konkretnym kraju, nawet jeśli sami znajdują się w innym miejscu. To umożliwia odblokowanie filmów, seriali, dokumentów i programów, które normalnie nie byłyby dostępne w danej lokalizacji. Omijanie ograniczeń geograficznych to kolejny aspekt, gdyż platformy streamingowe wprowadzają restrykcje dostępu do treści w zależności od konkretnego obszaru geograficznego. Dzięki VPN użytkownik ma możliwość uniknięcia tych ograniczeń, wybierając lokalizację, z której chce korzystać.


comments powered by Disqus